Crvena zvezda deklasirala prvaka ABA lige u prepunoj Morači

07.10.2018 u 21:01

Crveno-bijeli su nezasutavljivi ove sezone

Crvena zvezda deklasirala prvaka ABA lige u prepunoj Morači Foto: ABA

Košarkaši Crvene zvezde deklasirali su Budućnost u Podgorici 87:71 u utakmici 2. kola ABA lige pred potpuno popunjenom dvoranom Morača.

Od prvog minuta utakmice Crvena zvezda je dominirala, bila konkretnija, borbenija, željnija pobjede, te su na kraju i sasvim zasluženo stigli do pobjede.

Posljednja četvrtina je bila otaljavanje posla, pa su domaći to iskoristili i smanjili prednost, no to ne umanjuje odličnu partiju Crvene zvezde i jako lošu utakmicu prvaka ABA lige.

Ovo je već drugi ubjedljiv trijumf Crvene zvezde ove sezone protiv Budućnosti, jer su ih i u finalu ABA Super kupa u Laktašima savladali. Još važnije, Crvena zvezda od ljetos nema poraza. Beograđani su pobijedili sve pripremne utakmice, pobijedili su tri meča ABA Super kupa, Cibonu u ABA ligi i Ulm u Eurocupu.

Nemanja Gordić je imao 11 poena i 6 skokova za skoro 26 minuta u igri.

Najefikasniji u ekipi Budućnosti bili su Alen Omić i Nemanja Gordić, s tim da je centar Podgoričana imao i 11 skokova.

Kod Crvene zvezde Stratos Perperoglou je bio sjajan sa 20 poena, dok je Zirbes postigao 19.