(FOTO) Studenti nisu uspjeli: Dynamic nosi bodove iz Sarajeva

23.01.2018 u 19:42

Košarkaši Dynamica slavili su pobjedu protiv sarajevske Bosne u okviru 2. ABA lige rezultatom 96:94.

(FOTO) Studenti nisu uspjeli: Dynamic nosi bodove iz Sarajeva Foto: Amer Kajmović

Studenti su bili bolja ekipa u prvoj četvrtini koju su riješili u svoju korist rezultatom 23:20 da bi na poluvrijeme otišli sa prednosti od pet poena, 50:45.

Dynamic je bio bolji u trećem periodu kojeg su dobili rezultatom 21:11, pa se u posljednjih deset minuta ušlo sa pet poena prednosti gostiju, 66:61.

Gosti su na startu posljedne dionice poveli devet poena razlike, bilo je 70:61 nakon čega su Arslanagić i Rešidović vezali sedam poena i smanjili rezultat na 70:68.

Ipak, Dynamic se ponovo odvaja na plus sedam 78:71, ali se Bosna dvije minute pred kraj poenima Rešidovića i Hannera vratila na minus dva, 86:84.

Dynamic je potom pogodio trojku, a na drugoj strani uzvratio je Hanner kao i Arslanagić, pa je minutu pred kraj bilo 89:88. Nakon nove trojke Dynamica uzvratio je danas odlični Bradford za 92:91, da bi potom Bosna ukrala jednu loptu igračima Dynamica, a Arslanagić je sa dva poena sa linije za slobodna bacanja doveo domaće u vodstvo 93:92, 22 sekunde do kraja.

Koševima Krstića 12 sekundi do kraja Dynamic je poveo 94:93 nakon čega je Miloš Pejić tražio timeout, a Bosna je košem Arslanagića izjednačila na 94:94 da bi onda Krstić dvije sekunde do kraja donio pobjedu gostima.

Najefikasniji košarkaš na ovom meču bio je Bosnin Bradford koji je postigao 30 poena, a uz njega najefikasniji u ekipi Bosne bili su Hanner i Arslanagić sa 15 poena.

U ekipi Dynamica najefikasniji je bio Stevanović sa 29 poena, a uz njega najefikasniji su bili Todorović sa 14 i Krstić sa 13 poena.