Igokea sigurna u Skoplju

05.01.2018 u 18:31

U 15. kolu ABA lige Igokea je slavila gostujuću pobjedu u Skoplju protiv MZT-a sa 77:68.

Igokea sigurna u Skoplju

Prvu četvrtinu su dobili aktuelni prvaci BiH rezultatom 19:16, a na odmor se otišlo sa tri poena prednosti Igokee, 36:33. MZT se vratio u igru u trećoj četvrtini koju je dobio rezultatom 19:17 i u posljednjih deset minuta ušao sa pola koša minusa, 52:53.

Igokea je nakon toga došla do velike prednosti od 13 poena, a to su uspjeli i zadržati i došli do pobjede čime su se revanširali MZT-u za poraz u Laktašima u prvom dijelu sezone.

Igokeu je do šeste pobjede u sezoni vodio Ljubičić sa 21 poenom i četiri skoka dok su Radivojević i Milošević dodali po 11. Još je dvocifren bio Šibalić sa deset poena.

Kod ekipe MZT-a najbolji je bio Stojanovski sa 14 poena, četiri asistencije i tri skoka dok su po 12 poena ubacili Lalić, Mavra i Trajkovski, a još je dvocifren bio Spasojević sa deset poena i pet skokova.

MZT Skopje-Igokea 68:77 (16:19, 17:17, 19:17, 16:24)


Komentari (0)

Odgovor na:

NAPOMENA: Komentari na portalu odražavaju isključivo stavove njihovih autora, a nikako i stavove internet portala Sport1.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Sport1.ba zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.
Odaberi tabelu:
Liga za prvaka
1. HŠK Zrinjski 21 6 5 69
2. FK Željezničar 19 6 7 63
3. FK Sarajevo 17 5 10 56
4. NK Široki Brijeg 16 8 8 56
5. FK Radnik 12 9 11 45
6. FK Krupa 10 10 12 40
Liga za opstanak
1. NK Gošk 13 6 13 45
2. FK Mladost DK 11 9 12 42
3. FK Borac 10 8 14 38
4. FK Sloboda 9 9 14 36
5. NK Čelik 8 4 20 28
6. NK Vitez 3 6 23 15
Liga za prvaka
8. kolo
05.05
16:30
Radnik
Željezničar
1
0
05.05
17:00
Zrinjski
Široki Brijeg
3
1
06.05
17:00
Krupa
Sarajevo
2
3
Liga za opstanak
8. kolo
05.05
17:00
Vitez
Borac
2
0
05.05
17:00
Mladost DK
Gošk
1
2
05.05
17:00
Čelik
Sloboda
0
2
Liga za prvaka
9. kolo
13.05
17:00
Krupa
Radnik
1
3
13.05
17:00
Sarajevo
Zrinjski
4
1
13.05
17:00
Široki Brijeg
Željezničar
3
1
Liga za opstanak
9. kolo
12.05
17:00
Čelik
Vitez
0
1
12.05
17:00
Sloboda
Mladost DK
2
3
12.05
17:00
Gošk
Borac
1
0