Kraj Zvezdine dominacije: Gordić i Budućnost idu u Euroligu!

14.04.2018 u 22:57 Piše: Emir Katana

Košarkaši Budućnosti novi su prvaci ABA lige budući da su u finalu savladali trostrukog uzastopnog šampiona Crvenu zvezdu sa 3:1 u pobjedama.

U četvrtom meču u Morači rezultat je bio 77:73 za Budućnost koja je tako došla do pobjede i plasmana u Euroligu.

Budućnost je bila bolja na otvaranju utakmice i na pauzu otišla sa sedam poena prednosti, bilo je 22:15 da bi se Zvezda vratila u drugoj četvrtini koju su riješili u svoju korist rezultatom 23:14 i na odmor otišli sa prednosti od dva poena, 38:36.

Zvezda je imala plus osam u trećem periodu igre, bilo je 49:41 nakon čega je uslijedila serija Budućnosti od 11:0, pa su Podgoričani tri minute pred kraj 3/4 poveli 52:51, a u posljednjih deset minuta se ušlo sa tri poena prednosti domaćih, 60:57.

Iako je Budućnost imala pet poena prednosti u posljednjoj dionici, Zvezda je trojkom Feldeina manje od dvije minute pred kraj susreta povela 70:68 nakon čega je Barović pogodio oba bacanja i 1.17 do kraja rezultat je bio izjednačen, 70:70.

Rochestie je pogriješio u sljedećem napadu, a Ivanović je ukrao loptu i položio na drugoj strani za vodstvo domaćih. U sljedećem napadu Lazić je ponovo pogriješio da bi potom Budućnost ponovo preko Ivanovića došla na plus četiri, 28 sekundi do kraja.

Podgoričane je do pobjede vodio Nemanja Gordić sa 18 poena, pet asistencija i tri skoka dok je Nikola Ivanović dodao 17 uz dva skoka i asistenciju, a još je dvocifren bio Filip Barović sa 14 poena, tri skoka i dvije asistencije.

Kod Beograđana najbolji je bio Taylor Rochestie sa 14 poena, sedam skokova i šest asistencija a Alen Omić je postigao 12 poena uz deset skokvoa i dvije asistencije. Još je dvocifren bio James Feldeine sa 11 poena i četiri asistencije.

Budućnost-Crvena zvezda 77:73 (22:15, 14:23, 24:19, 17:16)