Mega Bemax prvi juniorski šampion ABA lige; Dalibor Ilić u idealnoj petorci

28.01.2018 u 19:15

Mega Bemax je večeras u finalnom duelu u Laktašima savladala Crvenu zvezdu 82:60.

Mega Bemax prvi juniorski šampion ABA lige; Dalibor Ilić u idealnoj petorci Foto: Mondo

Prvo poluvrijeme proteklo je u ravnopravnoj borbi, ali je ekipa Vlade Vukojičića u nastavku potpuno razbila Beograđane te sa ubjedljivih 82:60 podigla pehar namijenjen prvom pobjedniku ABA lige.

Najveći doprinos pobjedi dali su Andrija Marijanović, Bogdan Nedeljković, te Goga Bitazde, koji je jedan dio utakmice i pauzirao zbog lakše povrede.

Podsjećamo, nešto ranije Igokea je savladala Budućnost te tako osvojila treće mjesto na prvoj ABA ligi za juniore.

Najbolja petorka: Andrija Slavković (Budućnost), Zoran Popovic (CZ), Dalibor Ilić (igokea), Goga Bitadze (Mega), Andrija Marjanović (Mega).

Za najkorisnijeg igrača turnira izabran je Goga Bitadze.


Komentari (0)

Odgovor na:

NAPOMENA: Komentari na portalu odražavaju isključivo stavove njihovih autora, a nikako i stavove internet portala Sport1.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Sport1.ba zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.
Odaberi tabelu:
Liga za prvaka
1. HŠK Zrinjski 20 6 5 66
2. FK Željezničar 18 6 7 60
3. FK Sarajevo 17 5 9 56
4. NK Široki Brijeg 16 7 8 55
5. FK Radnik 12 8 11 44
6. FK Krupa 10 10 11 40
Liga za opstanak
1. FK Mladost DK 11 9 11 42
2. NK Gošk 12 6 13 42
3. FK Sloboda 9 9 13 36
4. FK Borac 9 8 14 35
5. NK Čelik 7 4 20 25
6. NK Vitez 3 6 22 15
Liga za prvaka
8. kolo
05.05
16:30
Radnik
Željezničar
1
0
05.05
17:00
Zrinjski
Široki Brijeg
3
1
06.05
17:00
Krupa
Sarajevo
2
3
Liga za opstanak
8. kolo
05.05
17:00
Vitez
Borac
2
0
05.05
17:00
Mladost DK
Gošk
1
2
05.05
17:00
Čelik
Sloboda
0
2
Liga za prvaka
9. kolo
13.05
17:00
Krupa
Radnik
1
3
13.05
17:00
Sarajevo
Zrinjski
4
1
13.05
17:00
Široki Brijeg
Željezničar
3
1
Liga za opstanak
9. kolo
12.05
17:00
Čelik
Vitez
0
1
12.05
17:00
Sloboda
Mladost DK
2
3
12.05
17:00
Gošk
Borac
1
0