Zvezda u tijesnoj utakmici bolja od Igokee za potvrdu prvog mjesta u ABA ligi

05.03.2018 u 19:50

Košarkaši Crvene zvezde slavili su večeras pobjedu nad Igokeom u okviru 21. kola regionalne ABA lige. Zvezda je u Aleksandrovcu savladala Igokeu rezultatom 82:76.

Gostujući tim je itekako imao za šta igrati u večerašnjem duelu, jer je Zvezdi pobjeda u večerašnjem duelu garantovala osvajanje prvog mjesta uoči final four doigravanja.

Stoga nije iznenađenje da su gosti danas odigrali angažovano, ali dobru noć je imala i Igokea, koja je u prvom poluvremenu bila i više nego adekvatan protivnik.

Zvezda je u prvoj četvrtini imala i do sedam poena razlike, ali ona je okončana vodstvom domaćeg tima rezultatom 24:22. Potom je Igokea jednakim intenzitetom odigrala i drugu četvrtinu, u kojoj je stigla čak i do prednosti od 7 poena razlike, a rezultat je bio 36:29. Zvezda se serijom od 7:0 vratila u meč, ali nije uspjela povesti. Umjesto toga, i ovaj dio susreta Igokea je riješila u svoju korist, a rezultat je bio 45:42.

Nije se slika na parketu mijenjala ni tokom treće četvrtine, koja je kompletna protekla u boljoj igri domaće ekipe. Ipak, Igokea nije uspjela steći dovoljnu prednost, a četvrtina je okončana rezultatom 65:60 za domaći tim. Tek je onda Zvezda zaigrala ozbiljnije i do kraja meča je osigurala siguran trijumf, a nakon što je povela rezultatom 68:66 vrlo rano u posljednjoj četvrtini,  Zvezda nije ispuštala prednost.

Meč je okončan trijumfom gostiju rezultatom 82:76.

Nikola Jevtović je za Igokeu ubacio 17 poena, uz 5 skokova i asistenciju. S druge strane, Taylor Rochestie je zabilježio 23 poena i 2 asistencije.