Atletski savez BiH: Tuka i Petrušićeva najuspješniji atletičari u prošloj sezoni

07.01.2017 u 15:26 Piše: Sport1.ba

Na posljednjoj sjednici Upravnog odbora Atletskog saveza BiH donešena je odluka o dodjeli priznanja najuspješnijim atletičarima u svim kategorijama, najuspješnijem treneru i najuspješnijim klubovima na osnovu ostvarenih rezultata u 2016. godini.

Atletski savez BiH: Tuka i Petrušićeva najuspješniji atletičari u prošloj sezoni

Po kategorijama, priznanja za ostvarene rezultate u 2016. godini su dobili:

Amel TUKA (AK Zenica) - najbolji atletičar u kategoriji seniora

Mladena PETRUŠIĆ (AK Glasinac) - najbolja atletičarka u kategoriji seniorki

Stefan ĆUKOVIĆ (AK Slavija – Istočno Sarajevo) - najbolji atletičar u kategoriji juniora

Nikolija STANIVUKOVIĆ (AK Borac)  - najbolja atletičarka  u kategoriji juniorki

Nermin ŠTITKOVAC (AK Sarajevo) - najbolji atletičar  u kategoriji mlađih  juniora

Mediha SALKIĆ  (AK Doboj Istok) - najbolja atletičarka u kategoriji mlađih juniorki

Giovanni GHIDINI  – najbolji trener  

AK BORAC, Banja Luka – najbolji klub u konkurenciji žena

AK ZENICA, Zenica - najbolji klub u konkurenciji muškaraca  

Specijalna priznanja za ostvarene norme i rezultate na međunarodnim takmičenjima će dobiti Hamza Alić, Kemal Mešić, Mesud Pezer, Lucija Kimani, Gorana Cvijetić, Tanja Marković, Dejan Mileusnić, Rusmir Malkočević, Osman Junuzović, Belmin Mrkanović i Sara Lučić. Pored nabrojanih, takmičarima i takmičarkama koji su postavili nove rekorde na otvorenim takmičenjima i u dvorani, biti će uručene posebne diplome.

Dodjela priznanja i diploma će biti upriličena na prvoj narednoj sjednici Skupštine Atletskog saveza Bosne i Hercegovine.


Komentari (0)

Odgovor na:

NAPOMENA: Komentari na portalu odražavaju isključivo stavove njihovih autora, a nikako i stavove internet portala Sport1.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Sport1.ba zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.
Odaberi tabelu:
Liga za prvaka
1. HŠK Zrinjski 18 10 4 64
2. FK Željezničar 18 9 5 63
3. FK Sarajevo 16 11 5 59
4. FK Krupa 12 10 10 46
5. FK Sloboda 11 10 11 43
6. FK Radnik 10 10 12 40
Liga za opstanak
1. NK Široki Brijeg 9 10 13 37
2. FK Mladost DK 8 13 11 37
3. NK Vitez 8 11 13 35
4. NK Čelik 8 11 13 35
5. NK Metalleghe BSI 7 11 14 32
6. FK Olimpic 5 8 19 23
Liga za prvaka - 9. kolo
20.05
17:00
Sloboda
Krupa
1
3
20.05
17:00
Radnik
Zrinjski
1
2
20.05
17:00
Sarajevo
Željezničar
1
0
Liga za opstanak - 9. kolo
21.05
17:00
Čelik
Olimpik
4
1
21.05
17:00
Metalleghe BSI
Široki Brijeg
0
0
21.05
17:00
Vitez
Mladost DK
3
0
Liga za prvaka - 10. kolo
28.05
17:00
Krupa
Sarajevo
1
0
28.05
17:00
Željezničar
Radnik
2
1
28.05
17:00
Zrinjski
Sloboda
3
0
Liga za opstanak - 10. kolo
27.05
17:00
Olimpik
Vitez
0
1
27.05
17:00
Mladost DK
Metalleghe BSI
2
2
27.05
17:00
Široki Brijeg
Čelik
1
1