Britanska štafeta dobila medalju nakon devet godina

10.07.2017 u 13:35

Britanski atletičari Michael Bingham, Martyn Rooney, Andrew Steele i Robert Tobin u nedjelju su dobili brončane medalje s Olimpijskih igara 2008. godine u Pekingu, koje su prvotno pripale ruskoj štafeti u disciplini 4x400 metara.

Britanska štafeta dobila medalju nakon devet godina Foto: EPA

Britanci su nagrađeni medalja nakon što su uzorci ruskog atletičara Denisa Aleksejeva na ponovnom testiranju bili pozitivni na anabolički steroid, pa je Rusima oduzeto odličje.

Britanci su medalje dobili u nedjelju na mitingu Dijamantne lige u Londonu.

"Bilo je neobično dobiti medalje za nešto što se dogodilo prije devet godina", kazao je sa smiješkom Steele.

Odličja im je predao dopredsjednik Međunarodnog olimpijskog odbora (MOO) i predsjednik Međunarodne antidopinške agencije (WADA) Craig Reedie.

Zlato su osvojili Amerikanci, dok je srebro otišlo na Bahame, prenosi Hina.

Izvor: FENA

Komentari (0)

Odgovor na:

NAPOMENA: Komentari na portalu odražavaju isključivo stavove njihovih autora, a nikako i stavove internet portala Sport1.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Sport1.ba zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.
Odaberi tabelu:
Premijer Liga BiH
1. HŠK Zrinjski 5 0 1 15
2. FK Mladost DK 4 1 1 13
3. FK Željezničar 4 1 1 13
4. NK Široki Brijeg 3 1 2 10
5. FK Borac 3 1 2 10
6. FK Radnik 3 1 2 10
7. FK Krupa 2 3 1 9
8. NK Gošk 2 0 4 6
9. FK Sarajevo 1 2 3 5
10. FK Sloboda 1 2 3 5
11. NK Čelik 1 1 4 4
12. NK Vitez 0 1 5 1
Premijer Liga BiH
5. kolo
19.08
17:00
Krupa
Čelik
1
0
19.08
20:00
Sarajevo
Željezničar
0
1
20.08
17:00
Radnik
Gošk
3
1
20.08
20:00
Borac
Vitez
1
0
20.08
20:00
Široki Brijeg
Mladost DK
3
1
20.08
20:00
Sloboda
Zrinjski
0
2
Premijer Liga BiH
6. kolo
26.08
17:00
Vitez
Zrinjski
2
3
26.08
17:00
Mladost DK
Radnik
3
0
26.08
20:00
Željezničar
Široki Brijeg
0
0
27.08
17:00
Čelik
Sloboda
2
2
27.08
17:00
Gošk
Krupa
0
1
27.08
20:00
Borac
Sarajevo
1
1