Kenijci slavili na Banjalučkom polumaratonu

12.05.2018 u 12:06

Održan 4. Banjalučki polumaraton

Kenijci slavili na Banjalučkom polumaratonu

Kenijci Mozes Kiporo Kibire iz Kenije (01:06:18) i Kristin Morao Oigo (01:12:53) pobjednici su četvrtog Banjalučkog M:tel polumaratona.

Drugo mjesto u muškoj kategoriji  pripalo je Benard Munide Matheka, dok je treću poziciju zauzeo Stenli Kipruto.

Bjeljac Bojana zauzela je drugo mjesto u ženskoj kategoriji, a odmah iza nje na treću poziciju plasirala se Teodora Simović iz Srbije.

Pobjednk Nektar fan ran trke je Ante Živković iz Dubrovnika koji je dobio 250.000 mililitara piva, drugo mjesto je pripalo Emiru Hasdoru, dok treće mjesto krasi Nikola Petrović.

Na Banjalučkom polumaratonu trči nekoliko desetina hiljada ljudi iz 40-ak zemalja.

Prisustvovala je i Vera Nikolić, jedna od najboljih svjetskih atletičarki, koja je pohvalila organizaciju i istakla da je u Banjaluci po treći put, te da je ovo jedan od njena tri omiljena grada.


Komentari (0)

Odgovor na:

NAPOMENA: Komentari na portalu odražavaju isključivo stavove njihovih autora, a nikako i stavove internet portala Sport1.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Sport1.ba zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.
Odaberi tabelu:
Liga za prvaka
1. HŠK Zrinjski 21 6 5 69
2. FK Željezničar 19 6 7 63
3. FK Sarajevo 17 5 10 56
4. NK Široki Brijeg 16 8 8 56
5. FK Radnik 12 9 11 45
6. FK Krupa 10 10 12 40
Liga za opstanak
1. NK Gošk 13 6 13 45
2. FK Mladost DK 11 9 12 42
3. FK Borac 10 8 14 38
4. FK Sloboda 9 9 14 36
5. NK Čelik 8 4 20 28
6. NK Vitez 3 6 23 15
Liga za prvaka
8. kolo
05.05
16:30
Radnik
Željezničar
1
0
05.05
17:00
Zrinjski
Široki Brijeg
3
1
06.05
17:00
Krupa
Sarajevo
2
3
Liga za opstanak
8. kolo
05.05
17:00
Vitez
Borac
2
0
05.05
17:00
Mladost DK
Gošk
1
2
05.05
17:00
Čelik
Sloboda
0
2
Liga za prvaka
9. kolo
13.05
17:00
Krupa
Radnik
1
3
13.05
17:00
Sarajevo
Zrinjski
4
1
13.05
17:00
Široki Brijeg
Željezničar
3
1
Liga za opstanak
9. kolo
12.05
17:00
Čelik
Vitez
0
1
12.05
17:00
Sloboda
Mladost DK
2
3
12.05
17:00
Gošk
Borac
1
0