Stolić i Samardžić pobjednici noćnog polumaratona „Tuzla 2017“

16.07.2017 u 11:43

Sonja Stolić iz Srbije i bh. atletičar Srđan Samardžić pobjednici su prvog noćnog tuzlanskog polumaratona „Tuzla 2017“, koji je sinoć održan u organizaciji Atletsko-rekreativnog kluba „Rekreativci“ iz Tuzle pod geslom „Pokaži da možeš“.

Stolić i Samardžić pobjednici noćnog polumaratona „Tuzla 2017“ Foto: FENA/Miroslav Petrović

Nastupilo je oko 600 trkača razne starosne dobi iz Hrvatske, Slovenije, Crne Gore, Austrije, Makedonije, Češke, Kipra, Srbije i BiH, koji su ulicama Tuzle istrčali stazu dugačku 21,1 kilometara.

Sonja Stolić je tu dionicu pretrčala u vremenu 1:21:24 sati, a bh. predstavnik Samardžić za 1:15:02 sati.

U muškoj konkurenciji drugo mjesto pripalo je Slaviši Buniću (1:17:22), dok je trećeplasirani Alija Imamović (1:17:23), obojica iz BiH.

U ženskoj konkurenciji druga je kroz cilj prošla bh. reprezentativka Lucia Kimani (1:21:45), dok je treća pozicija pripala Jeleni Kosić iz BiH (1:30:00).

U okviru ovog sportskog događaja koji je plijenio pažnju brojnih građana Tuzle, pored polumaratonske upriličena je i FunRun trka, za kondiciono manje spremne, u dužini od pet kilometara.

Pobjednik te trke je Aleksandar Dolić, ispred Davora Vidovića i Mladena Samardžića, svi iz BiH.


Komentari (0)

Odgovor na:

NAPOMENA: Komentari na portalu odražavaju isključivo stavove njihovih autora, a nikako i stavove internet portala Sport1.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Sport1.ba zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.
Odaberi tabelu:
Liga za prvaka
1. HŠK Zrinjski 19 5 4 62
2. FK Željezničar 18 5 5 59
3. NK Široki Brijeg 14 7 7 49
4. FK Sarajevo 14 5 9 47
5. FK Krupa 10 10 8 40
6. FK Radnik 10 8 10 38
Liga za opstanak
1. FK Mladost DK 10 9 9 39
2. NK Gošk 9 6 13 33
3. FK Borac 8 8 12 32
4. FK Sloboda 7 9 12 30
5. NK Čelik 7 4 17 25
6. NK Vitez 1 6 21 9
Liga za prvaka
6. kolo
21.04
16:30
Radnik
Zrinjski
1
2
21.04
17:00
Krupa
Željezničar
2
0
22.04
17:00
Sarajevo
Široki Brijeg
2
0
Liga za opstanak
6. kolo
21.04
17:00
Vitez
Mladost DK
1
2
21.04
17:00
Čelik
Borac
1
1
22.04
17:00
Sloboda
Gošk
1
2
Liga za prvaka
7. kolo
27.04
17:00
Željezničar
Zrinjski
-
-
28.04
17:00
Široki Brijeg
Krupa
-
-
29.04
17:00
Sarajevo
Radnik
-
-
Liga za opstanak
7. kolo
28.04
16:30
Gošk
Čelik
-
-
28.04
17:00
Sloboda
Vitez
-
-
29.04
20:00
Borac
Mladost DK
-
-