Tri medalje i jedan državni rekord na Prvenstvu Balkana u Turskoj!

18.02.2018 u 12:47

U Turskoj, jučer je održano Prvenstvo Balkana u dvorani, 23. po redu, na kojem je nastupilo 17 država među kojim je bila i Bosna i Hercegovina. Našu državu je predstavljalo ukupno 12 atletičara i atletičarki, koji su i na ovom takmičenju nastavili praviti dobre rezultate.

Državni rekord u bacanju kugle, po treći put u ovoj sezoni, popravio je Mesud Pezer. Osvojio je titulu prvaka Balkana sa hicem od 20,77 metara. Drugoplasirani je bio Andres Marius Gag iz Rumunije. Kuglu je bacio 20,41 metar, a na trećoj poziciji je završio Grk Nikolaos Skarvelis sa hicem dužine 20,15 metara.

Titulu prvaka Balkana osvojio je i Amel Tuka. Trku na 800 metara završio je za 1:49,49. Na druom mjestu trku je završio Musa Hajdari iz Kosova (1:49,58), a na trećoj poziciji Kipranin Christos Dimitriou (1:50,02).

Treću i posljednju medalju za Bosnu i Hercegovinu osvojio je štafetni tim u štafeti 4×400 metara, a činili su ga Damir Redžepagić, Stefan Ćuković, Faris Ibrahimpašić i Abedin Mujezinović. Trku su istrčali za 3:21,24. Prvoplasirana je bila Rumunija (3:12,46), a na drugom mjestu završili su atletičari Turske (3:13,44).