(VIDEO) Nevjerovatan presedan: Svi atletičari diskvalifikovani sa utrke

02.03.2018 u 23:59

Nevjerovatne scene viđene su na Svjetskom dvoranskom šampionatu u Biirminghamu, gdje su svi učesnici treće trke kvalifikacija na 400 metara - diskvalifikovani!

(VIDEO) Nevjerovatan presedan: Svi atletičari diskvalifikovani sa utrke

Svi takmičari trke na 400 metara diskvalifikovaniFoto: Screenshot/YouTube

Međunarodna atletska federacija okarakterisala je ovu situaciju kao "događaj bez presedana", pošto su prvi put u istoriji atletike svi učesnici jedne trke ostali bez rezultata.

Prvo je zbog lošeg starta diskvalifikovan Abdelah Harun iz Katara, koji je na Svjetskom prvenstvu u Londonu prošle godine osvojio bronzu.

Ostala četvorica takmičara uspješno su počeli trku, ali su ih sudije diskvalifikovale, pošto su procijenile da su svi trkači napustili svoju stazu.

Da li je na pomolu novi skandal u svjetskoj atletici ostaje da se vidi u narednim danima.


Komentari (0)

Odgovor na:

NAPOMENA: Komentari na portalu odražavaju isključivo stavove njihovih autora, a nikako i stavove internet portala Sport1.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Sport1.ba zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.
Odaberi tabelu:
Premijer Liga BiH
1. FK Sarajevo 10 3 1 33
2. FK Željezničar 8 4 2 28
3. HŠK Zrinjski 9 1 4 28
4. NK Široki Brijeg 5 7 2 22
5. FK Radnik 4 6 4 18
6. FK Sloboda 5 3 6 18
7. NK Čelik 4 6 4 18
8. FK Mladost DK 4 4 6 16
9. FK Krupa 2 6 6 12
10. FK Tuzla City 3 3 8 12
11. Fk Zvijezda 09 2 5 7 11
12. NK Gošk 2 4 8 10
Premijer Liga BiH
4. kolo
11.08
17:00
Tuzla City
Sloboda
0
1
11.08
17:30
Krupa
Mladost DK
2
2
11.08
19:00
Čelik
Zrinjski
1
0
12.08
17:30
Zvijezda 09
Željezničar
1
3
12.08
20:30
Sarajevo
Gošk
1
1
12.08
20:30
Široki Brijeg
Radnik
0
0
Premijer Liga BiH
5. kolo
15.08
17:00
Mladost DK
Široki Brijeg
0
1
15.08
17:30
Gošk
Tuzla City
3
2
15.08
17:30
Sloboda
Krupa
1
0
15.08
17:30
Radnik
Čelik
0
0
15.08
20:15
Željezničar
Sarajevo
2
2
29.08
20:30
Zrinjski
Zvijezda 09
5
2