(VIDEO) Nevjerovatan presedan: Svi atletičari diskvalifikovani sa utrke

02.03.2018 u 23:59

Nevjerovatne scene viđene su na Svjetskom dvoranskom šampionatu u Biirminghamu, gdje su svi učesnici treće trke kvalifikacija na 400 metara - diskvalifikovani!

(VIDEO) Nevjerovatan presedan: Svi atletičari diskvalifikovani sa utrke

Svi takmičari trke na 400 metara diskvalifikovaniFoto: Screenshot/YouTube

Međunarodna atletska federacija okarakterisala je ovu situaciju kao "događaj bez presedana", pošto su prvi put u istoriji atletike svi učesnici jedne trke ostali bez rezultata.

Prvo je zbog lošeg starta diskvalifikovan Abdelah Harun iz Katara, koji je na Svjetskom prvenstvu u Londonu prošle godine osvojio bronzu.

Ostala četvorica takmičara uspješno su počeli trku, ali su ih sudije diskvalifikovale, pošto su procijenile da su svi trkači napustili svoju stazu.

Da li je na pomolu novi skandal u svjetskoj atletici ostaje da se vidi u narednim danima.


Komentari (0)

Odgovor na:

NAPOMENA: Komentari na portalu odražavaju isključivo stavove njihovih autora, a nikako i stavove internet portala Sport1.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Sport1.ba zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.
Odaberi tabelu:
Liga za prvaka
1. HŠK Zrinjski 18 5 4 59
2. FK Željezničar 18 5 4 59
3. NK Široki Brijeg 14 7 6 49
4. FK Sarajevo 13 5 9 44
5. FK Radnik 10 8 9 38
6. FK Krupa 9 10 8 37
Liga za opstanak
1. FK Mladost DK 9 9 9 36
2. FK Borac 8 7 12 31
3. FK Sloboda 7 9 11 30
4. NK Gošk 8 6 13 30
5. NK Čelik 7 3 17 24
6. NK Vitez 1 6 20 9
Liga za prvaka
1. kolo
10.03
15:00
Zrinjski
Radnik
1
1
11.03
15:00
Željezničar
Krupa
1
0
11.03
18:00
Široki Brijeg
Sarajevo
1
0
Liga za opstanak
1. kolo
10.03
15:00
Mladost DK
Vitez
1
0
11.03
15:00
Borac
Čelik
0
0
11.03
15:00
Gošk
Sloboda
0
0
Liga za prvaka
2. kolo
17.03
16:00
Zrinjski
Željezničar
3
3
17.03
16:00
Krupa
Široki Brijeg
0
0
18.03
16:00
Radnik
Sarajevo
1
0
Liga za opstanak
2. kolo
17.03
16:00
Vitez
Sloboda
0
3
17.03
16:00
Čelik
Gošk
2
0
17.03
16:00
Mladost DK
Borac
2
0