(VIDEO) Veliki Usain Bolt se povredom oprostio od atletike

12.08.2017 u 23:53

Jamajčanin Usain Bolt večeras je upisao posljednji nastup u svojoj karijeri. Neće ga pamtiti po dobrom, jer je u utrci 4x100 metara doživio povredu i nije uspio osvojiti medalju.

Štafeta Velike Britanije osvojila je zlato na Svjetskom prvenstvu u Londonu u utrci 4x100 metara, ali na njihov sjajan nastup sjenu je bacila povreda jednog od najboljih atletičara svih vremena, Jamajčanina Usaina Bolta.

Čitav svijet je sa zanimanjem pratio njegov posljednji nastup u karijeri, a Bolt nije imao sreće i kao četvrti trkač za Jamajku povrijedio se prije ciljne ravnine te je ostao na začelju sa svojom reprezentacijom, koja je bila jedan od favorita za zlatnu medalju.

Ona je na kraju otišla u ruke Britancima, koji su ostvarili sjajno vrijeme od 37:47, a na drugom mjestu su okončale SAD sa vremenom od 37:52.