BUNDESLIGA: Bayern pokazao ko je 'gazda' u Njemačkoj, Hertha lako protiv Darmstadta

21.12.2016 u 21:54 Piše: Sport1.ba

Danas je odigrano pet utakmica 16. kola Bundes lige, od kojih je najviše pažnje privlačila ona između Bayerna i Leipziga.

Međutim, derbi kola nije opravdao očekivanja niti ponudio borbu i neizvjesnost koja priliči utakmici dvije prvoplasirane ekipe. Umjesto toga, Bayern Minhen je golovima Alcantare iz 17., Xabi Alonsa iz 25., te Lewandowskog iz 44. minute susreta upisao rutinsku pobjedu kojom se odvojio od Leipziga na tabeli i sada im bježi 3 boda.

Laganu pobjedu upisala je i Hertha našeg Vedada Ibiševića koja je na svom terenu savladala Darmstadt sa 2-0. Nakon što u prvom dijelu nije bilo golova, Plattenhardt je u 8. minuti drugog zatresao mrežu gostujuće ekipe i donio Herthi vodstvo. Na 2-0 je povećao Kalou trinaest minuta kasnije, čime je pobjednik praktično bio riješen.

Freiburg je u gostima kod Ingolstadta slavio rezultatom 2-1 i tako prekinuo niz domaće ekipe od dvije uzastopne pobjede. Ingolstadt je u ovaj duel ušao kao favorit, ali je nakon prvih 45 minuta bio u zaostatku od 0-2. Oba gola za Freiburg postigao je Niederlechner, prvi u 34. minuti iz penala, a drugi sedam minuta kasnije na asistenciju Haberera za 2-0. Ingolstadt je u 53. minuti uspio smanjiti na 1-2, ali ne i doći do poravnjanja, te su utakmica i tri boda pripala gostima iz Freiburga.

U ostalim utakmicama Werder je u finišu susreta izvukao bod protiv Hoffenheima, golom Gnabryja iz 87. minute za 1-1, dok je istim rezultatom završena i utakmica između Kolna i Leverkusena.