15.03.2018 u 21:55

Odigrane su još tri utakmice u košarkaškoj Euroligi.

Barcelona u drugom poluvremenu počistila Olympiacos, Khimki slavio u dramatičnom finišu Foto: EPA

Barcelona je maestralnim drugim poluvremenom naprosto počistila sa terena domaći Olympiacos i slavila pobjedu 90:63. Katalonci su na poluvrijeme otišli sa prednosti od 2 poena, ali su onda ubacili u petu brzinu, dobili drugo poluvrijeme sa +25 i na kraju slavili izuzetno ubjedljivu pobjedu.

Barcelonu je do pobjede vodio hrvatski centar Ante Tomić sa 19 poena, a pomoć je imao u Adrienu Moermanu i njegovih 17 poena. Kod domaćina najefikasniji su bili Georgios Printezis i Jamal McLean sa po 14 poena.

Bamberg na svom terenu nije imao poteškoća protiv Anadolu Efesa. Njemačka ekipa je slavila pobjedu 88:79. Meč je prelomljen u trećoj dionici koju je Bamberg dobio 25:14, i tako napravio presudnu razliku pred posljednji period meča.

Najbolji u domaćem timu bio je Leon Radošević sa 15 poena i 9 skokova, dok je bivši košarkaš Igokee Dorell Wright ubacio 15 poena i imao 4 skoka. Kod gostiju je Erick McCollum ubacio 21 poen, a Vladimir Štimac tri manje.

Najviše drame viđeno je u duelu Maccabija i Khimkija u Tel Avivu. Gosti su vodili veći tok susreta, te na poluvrijeme otišli sa +5. Ipak u 3/4 se Maccabi vraća, no početak posljednje dionice ponovo pripada gostima. Ni to nije bilo dovoljno Khimikiju, pa Maccabi u posljednjoj minuti ponovo da poravna na 86:86. No, Anthony Gill trojkom odvodi Khimki na 89:86 i to je bio kraj za ''Ponos Izraela''. Na kraju, konačan rezultat bio je 94:91 u korist gostiju iz Rusije.

Gill je ubacio 24 poena, Alexey Shved 22, dok je kod domaćih Pierre Jackson stao na 25 poena.