Crvena zvezda srušila Barcelonu u Beogradu

26.10.2016 u 21:40

Crvena zvezda je savladala Barcelonu u okviru trećeg kola Eurolige u prepunoj Kombank Areni rezultatom 76:65 (9:16, 31:15, 20:17, 16:17).

Crvena zvezda srušila Barcelonu u Beogradu

Prva četvrtina je pripala gostima rezultatom 16:9, a vrijedi istaći Olesona koji je u tom periodu sam postigao više poena nego Zvezda (10). Ipak, domaći su u drugom periodu zaigrali puno bolje, napravili seriju od 18:2 i poveli na poluvremenu rezultatom 40:31.

Barca je u nastavku ostala bez Ribasa koji se povrijedio, što je olakšalo posao Beograđanima, pa je rezultat pred finalni period glasio 60:48. Zvezda je uspjela održati odličan nivo i u posljednjem periodu i upisati veliku pobjedu rezultatom 76:65.

Zvezdu je prevodio Gudurić s 21 poenom, dok je kod Barce najefikasniji bio Oleson s 15 poena.

foto: StarSport


Komentari (0)

Odgovor na:

NAPOMENA: Komentari na portalu odražavaju isključivo stavove njihovih autora, a nikako i stavove internet portala Sport1.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Sport1.ba zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.
Odaberi tabelu:
Liga za prvaka
1. HŠK Zrinjski 13 6 3 45
2. FK Željezničar 13 5 4 44
3. FK Sarajevo 12 7 3 43
4. FK Radnik 10 7 5 37
5. FK Sloboda 9 8 5 35
6. FK Krupa 9 5 8 32
Liga za opstanak
1. NK Široki Brijeg 7 7 8 28
2. FK Mladost DK 6 8 8 26
3. NK Vitez 5 8 9 23
4. NK Metalleghe BSI 6 3 13 21
5. NK Čelik 2 7 13 13
6. FK Olimpic 2 5 15 11
Liga za prvaka - 1. kolo
01.04
16:00
Zrinjski
Krupa
-
-
01.04
19:00
Željezničar
Sloboda
-
-
02.04
19:45
Sarajevo
Radnik
-
-
Liga za opstanak - 1. kolo
01.04
16:30
Mladost DK
Čelik
-
-
01.04
16:30
Vitez
Metalleghe BSI
-
-
02.04
16:30
Široki Brijeg
Olimpik
-
-
Liga za prvaka - 2. kolo
05.04
16:00
Krupa
Radnik
-
-
05.04
16:30
Sloboda
Sarajevo
-
-
05.04
18:30
Zrinjski
Željezničar
-
-
Liga za opstanak - 2. kolo
05.04
16:30
Olimpik
Metalleghe BSI
-
-
05.04
16:30
Čelik
Vitez
-
-
05.04
19:00
Široki Brijeg
Mladost DK
-
-