05.01.2018 u 22:35

Završene su i posljednje dvije utakmice Eurolige za večeras.

Khimki slavio kod Bamberga, Real bolji od Maccabija Foto: EPA

Khimki je u tvrdoj utakmici slavio kod Bamberga 74:70.

Poslije izuzetno efikasne prve četvrtfine, 26:26, obje ekipe su u nastavku odigrale znatno bolju odbranu, te je to na kraju više prijalo gostima koji su slavili pobjedu.

Domaći su uspjevali da održe kakvo-takvo vođstvo, no u posljednjoj dionici dolazi do preokreta.

Alexsey Shved je vodio goste do pobjede sa 28 poena, dok je kod domaćina Dorrell Wright ubacio 20, no pred sami kraj je izgubio loptu koja je definitivno i označila poraz Bamberga u ovom duelu.

Problema na drugoj strani nije imao Real Madrid. Kraljevi su večeras savladali Ponos Izraela 93:81, prije svega sjajnom partijom u trećoj četvrtini kada su gostima prepustili svega 10 poena, a oni istovremeno ubacili 21. U posljednjem periodu su samo potvrdili tu prednost i stigli do zaslužene pobjede.

Felipe Reyes je postigao 14 poena. Poen manje dodao je Facundo Campazzo, a 11 je ubacio Luka Dončić. Kod gostiju Pierre Jackson je ubacio 29.