Maestralni Nedović srušio Fener u Istanbulu

05.04.2018 u 22:50

Košarkaši Unikaje savladali su Fenerbahce u Istanbulu, rezultatom 99-91 nakon produžetka.

Maestralni Nedović srušio Fener u Istanbulu Foto: Euroliga

Gosti iz Malage sjajno su otvorili meč. Nametnuli su od start svoj ritam i nakon prvih deset minuta, imali su osam poena prednosti. U drugom periodu imali su i 18 poena prednosti, ali se Fener razigrao u završnici prvog poluvremena. Ipak, Unikaja odlazi na odmor sa vodstvom 47-36.

Treći period bio je najlošiji dio utakmice. Dosta promašaja sa obje strane i generalno period u kojem su dominirale odbrane. U takvoj igri bolje se snašao Fenerbahče pa je ovaj period dobio sa 15-12. Ipak, gosti su sa dosta komotnih +8 ušli u poslednji period. Fener je sjajno otvorio poslednji period. Serijom 11-0 došli su do preokreta. Iako je Unikaja ispustila ogromnu prednost, nisu psihički pali. Uspjeli su da izbore produžetak a onda na scenu stupa Nemanja Nedović. Nedović je cijeli susret odigrao sjajno a u produžetku je bio nepogrešiv i na kraju je trasirao Unikaji put do pobjede.

Reprezentativac Srbije je bio najbolji u pobjedničkom sastavu sa 31 poenom i osam asistencija. Najbolji u redovima Fenera bio je Sloukas sa 26 poena. Unikaji rezultatski pobjeda nije mnogo značila ali svakako da je lijepo pobjedom kod evropskog šampiona, oprostiti se od Evrolige za ovu sezonu.