Zvezdi odgovara špansko tlo: Velika pobjeda Beograđana protiv Valencije

15.12.2017 u 22:32 Piše: Emir Katana

Košarkaši Crvene zvezde su nakon velike pobjede nad Realom pobijedili još jednu špansku ekipu. Beograđani su slavili protiv Valencije rezultatom 86:82.

Imala je Zvezda prednost od 11 poena u drugoj četvrtini, bilo je 29:40, ali su se domaći serijom od 9:0 vratili u igru i na poluvrijeme otišli sa minus dva, 38:40. Valencia je odigrala odličnu treću dionicu i u posljednjih deset minuta ušla sa plus sedam, 63:56.

Prednost domaćih u posljednjih deset minuta je iznosila i 13 poena, 72:59, nakon čega je uslijedila nestvarna serija Beograđana 17:0, pa su se sa minus 13 vratili na plus četiri, 72:76.

Ipak, nakon toga domaći prave seriju 5:0 i dolaze na 77:76 da bi onda Rochestie pogodio i doveo Zvezdu u novo vodstvo 78:77. San Emeterio je potom još jednom pogriješio, Feldeine je došao do lopte nakon čega su ga domaći faulirali, a on je pogodio oba bacnaja i Zvezda je bila veoma blizu pobjede.

Nakon toga Van Rossom je naprravio katastrofalnu grešku i Zvezda je pobijedila u ovom susretu.

Beograđane je do pobjede vodio Feldeine sa 26 poena, pet asistencija i tri skoka dok je Rochestie dodao 13 poena. Još je dvocifren bio Pero Antić sa deset poena i četiri ukradene lopte.

Kod Valencije najbolji je bio San Emeterio sa 17 poena i tri asistencije dok je Pleiss dodao 13 poena uz sedam skokova. Još su dvocifreni bili Abalde sa 12, te Green sa deset poena.

Valencia-Zvezda 82:86 (22:26, 16:14, 25:16, 19:30)

U veoma zanimljivom duelu Baskonia je koševima Poiriera sa linije za slobodna bacanja tri sekunde do kraja pobijedila Efes u gostima rezultatom 82:81.

Goste iz Španije je do pobjede vodio Shengelia sa 17 poena i osam skokova dok su Janning i Poirier dodali po 16. Poirier je dodao i 12 skokova, te tri asistencije.

Na drugoj strani najbolji je bio McCollum sa 21 poenom, tri skoka i dvije asistencije dok je Dunston dodao 14 poena. Još su dvocifreni bili Ledo, Štimac i Dragić sa po deset poena. Štimac je dodao i 17 skokova.

Efes-Baskonia 81:82 (19:24, 23:21, 26:20, 13:17)

CSKA Moskva je poprilično lagano pobijedila Maccabi Tel Aviv sa 101:86, a presudna je bila druga dionica koju je CSKA riješio u svoju korist rezultatom 28:14.

Najbolji kod Moskovljana je bio De Colo sa 26 poena, šest asistencija i pet skokova dok je Higgins dodao 17 poena uz tri skoka. Sergio Rodriguez je dodao 15 poena uz 11 asistencija i tri skoka, a Antonov i Hines su susret završili sa po 14 poena.

Cole je sa 24 poena, sedam asistencija i tri skoka bio najbolji kod Maccabija dok je Thomas dodao 14 poena. Cohen je susret završio sa 12 poena i četiri skoka dok je DeAndre Kane ubacio deset poena uz četiri skoka.

CSKA-Maccabi 101:86 (21:20, 28:14, 23:23, 29:29)

Košarkaši Panathinikosa su pobijedili Milano relativno lagano iako su nakon prvih deset minuta zaostajali devet poena, 23:14, ali su na kraju pobijedili 80:72.

Panathinaikos je do pobjede vodio Rivers sa 20 poena, tri skoka i dvije asistencije dok je Lojeski dodao 14 poena. Još je dvocifren bio Gist sa 11 poena i sedam skokova.

U redovima Milana najbolji je bio Micov sa 13 poena i dvije asistencije dok je Arturas Gudaitis dodao 11 poena uz tri skoka.

Panathinaikos-Milano 80:72 (14:23, 25:18, 25:16, 17:15)