12.07.2018 u 19:50 Piše: Emir Katana

Fudbaleri Željezničara su u prvom kolu kvalifikacija za Evropsku ligu pobijedili sastav estonske Narve Trans rezultatom 2:0

(FOTO/VIDEO) Željezničar siguran u Estoniji: Plavi se sa dva gola prednosti vraćaju u Sarajevo Foto: Armin Herić/fkzeljeznicar.ba

U drugoj minuti Plotnikov je bio u dobroj poziciji, ali je šutirao pored gola da bi u 11. minuti poništen pogodak Dženana Zajmovića zbog ofsajda. Željezničar je poveo u 15. minuti. Nakon kornera kojeg je izveo Pavić najsnalažljiviji u kaznenom prostoru domaćih bio je Bakrač koji je pogodio za vodstvo Želje.

Proshinov šut iz 23. minute susreta je otišao pored gola da bi deset minuta kasnije Krpić izblokiran poslije kornera Pavića. Igrala se 36. minuta susreta kada je Zajmovićev šut odbranio golman estonskog tima što je bilo posljednje uzbuđenje u prvom dijelu, pa se na odmor otišlo pri vodstvu Plavih od 1:0.

Na otvaranju drugog dijela, u 47. minuti Barkov je pokušao iznenaditi Kjosevskog, ali je golman Željezničara bio siguran da bi četiri minute kasnije Krpić pokušao poslije ubačaja iz slobodnjaka, no nije najbolje zahvatio loptu. U 54. minuti Šabanadžović je šutirao, no pored gola.

Zajmović je pokušao u 65. minuti susreta, ali preko gola, a Željezničar je udvostručio prednost u 74. minuti susreta. Arežina je sjajno uposlio Blagojevića koji je vratio loptu u kazneni prostor za Šabanadžovića, a on je pogodio mrežu golmana estonskog tima za 2:0 Plavih.

Posljednje uzbuđenje na utakmici viđeno je u drugoj minuti sudijske nadoknade kada je pokušao Barkov, no njegov udarac je odbranio Kjosevski, pa je utakmica okončana pobjedom sastava Slobodana Krčmarevića rezultatom 2:0.

Revanš susret ovih timova igra se na Grbavici u sljedeću srijedu.

Stadion: A. Le Coq Arena. Gledatelja: 1.000. Sudija: Daniyar Sakhi (Kazahstan). Žuti karton: Pavić (Željezničar). Strijelci: 0:1 Bakrač (15), 0:2 Šabanadžović (74).

Narva Trans: Kotenko, Irie (84. Matheus), Leverock, Tamberg, Ovsyannikov (78. Basha), Zakarlyuka, Poliakov, Škinjov, Proshin, Barkov, Plotnikov (31. Golovljov). Trener: Adyam Kuzyaev.

Željezničar: Kjosevski, Steavnović, Bogićević, Bakrač, Pavić, Blagojević, Šabanadžović, Ćurjurić (84. Dacić), Arežina (75. Hajdarević), Zajmović (71. Veselinović), Krpić. Trener: Slobodan Krčmarević.