GRUPA H: Ronaldo sa bijele tačke donio bod Realu, APOEL i Dortmund remizirali

17.10.2017 u 22:39

U okviru trećeg kola grupne faze Lige prvaka u grupi H Manchester City upisao je pobjedu protiv Napolija rezultatom 2:1, dok su Real Madrid i Tottenham remizirali rezultatom 1:1.

GRUPA H: Ronaldo sa bijele tačke donio bod Realu, APOEL i Dortmund remizirali Foto: EPA

Real Madrid je na svom terenu ugostio ekipu Tottenhama loše te nije uspio slaviti iako je bio blagi favorit u ovom susretu. Gostujući fudbaleri stigli su do prednosti u 28. minuti susreta kada je Varane postigao pogodak u svoju mrežu nakon centaršuta Auriera.

Ipak, do kraja prvog poluvremena domaći fudbaleri uspjeli su stići do poravnanja. Neoprezan je bio Aurier koji je napravio prekršaj u kaznenom prostoru, a siguran realizator bio je Cristiano Ronaldo te se na odmor otišlo pri rezultatu 1:1.

Drugo poluvrijeme puno bolje otvara Real Madrid i stvara nekoliko dobrih prilika, ali Hugo Lloris je osujetio napade kraljevskog kluba.

Menadžer Pijetlova pred sami kraj susreta uveo je u igru Rosea i na taj način pojačao odbrambeni dio svog tima i uspio ostati neporažen na Bernabeu. Konačan rezultat glasio je 1:1.

Tottenham je tako ostao vodeća ekipa u svojoj grupi, a iza njih se nalazi Real Madrid sa istim brojem bodova (7).

Dortmundu samo bod na Kipru

APOEL i Borussia Dortmund sastali su se u drugoj utakmici grupe H, a konačan rezultat glasio je 1:1. Prvo poluvrijeme nije donijelo previše uzbuđenja te se na odmor otišlo pri rezultatu 0:0.

U drugom poluvremenu domaći su stigli prvi do prednosti u 62. minuti susreta kada je Pote postigao vodeći pogodak.

Dok su fudbaleri i navijači još uvijek slavili pogodak, stigla je kazna s druge strane. U 67. minuti susreta Gotze je sjajno uposlio Sokratisa koji postiže izjednačujući pogodak.

Do kraja susreta obje ekipe su imale nekoliko prilika da stignu do pobjedničkog pogotka, ali su mreže mirovale te je susret okončan rezultatom 1:1.