GRUPE E i F: Firminov promašeni penal koštao Liverpool pobjede, Maribor u finišu izvukao bod

13.09.2017 u 22:38 Piše: Nedžad Omerović

Večerašnjim utakmicama u grupama E, F, G i H kompletirano je prvo kolo Lige evropskih prvaka.

Ponovo su strijelci bili raspoloženi, a ekipe napadački orjentisane pa smo večeras vidjeli čak 25 pogotaka, što je za četiri manje u odnosu na sinoćnje susrete, ali uz napomenu da su na svim večerašnim utakmicama postignuta barem dva pogotka.

Grupa E

U Grupi E smo vidjeli dva od tri večerašnja susreta koji su završeni neriješenim rezultatom.

Liverpool je na Anfield Roadu dočekao Sevillu, a uzbudljiva utakmica završena je rezultatom 2:2. Sevilla je došla do ranog vodstva preko Ben Yeddera u petoj minuti susreta, ali je Liverpool poravnao 21. minuti nakon sjajne akcije koju je u gol pretvorio Firmino.

Izjednačujući pogodak dao je krila domaćim fudbalerima koji u 37. minuti uz dosta sreće stižu do preokreta, nakon što je udarac Salaha sa 20-tak metara zakačio jednog od fudbalera, promijenio smjer i prevario gostujućeg golmana.

U 41. minuti dogodilo se ono što je i utjecalo na ishod ove utakmice. Firmino je imao odličnu priliku da se po drugi put upiše u strijelce, ali je njegov udarac iz penala zaustavila stativa. Kazna za ovaj promašaj stigla je u 72. minuti kada je Correra donio Sevilli izjednačenje i tako spasio svoju ekipu poraza.

U drugoj utakmici sastali su se Maribor i Spartak Moskva, a utakmica je završena bez pobjednika, rezultatom 1:1. Oba gola postignuta su u drugom poluvremenu, a u vodstvo je prvi došao Spartak u 59. minuti kada je mrežu Maribora zatresao Samedov.

Domaći su uspjeli doći do izjednačenja u finišu utakmice, pet minuta prije kraja regularnog dijela, a gol je postigao Damjan Bohar nakon asistencije Kramarića.

Grupa F

Manchester City furiozno je otvorio novu sezonu Lige prvaka i slavio ubjedljivu pobjedu u gostima kod Feyenoorda rezultatom 4:0. Građani su do vodstva stigli već u drugoj  minuti susreta, kada je Vilhene katastrofalnom reakcijom poslao loptu u svoju mrežu.

Samo osam minuta kasnije City je preko Aguera udvostručio svoju prednost, da bi se u 25. minuti u listu strijelaca upisao Gabirel Jesus za ubjedljivo vodstvo Cityja od 3:0.

Konačan rezultat 4:0 postavio Stones u 63. minuti susreta.

U drugoj utakmici Grupe F sastali su se Shakhtar i Monaco, a pobjeda je pripala ekipi iz Donetska rezultatom 2:1. Domaćini su u vodstvo došli rano, u 15. minuti susreta kada je mrežu Napolitanaca nakon asistencije Ferreyre zatresao Taison.

Na drugi pogodak čekalo se do 58. minute, a njega je postigao asistent kod prvog gola, Ferreyra i tako povećao prednost Shakhtara na 2:0. Napoli je do kraja utakmice uspio smanjiti rezultat Milika koji je u 72. minuti postigao gol iz penala, ali to je bilo sve od ovog igrača.