Ostersunds slavio protiv Arsenala uz gol Kolašinca, Dortmund izbacio Atalantu

22.02.2018 u 22:56

Večeras su odigrane preostale revanš utakmice šesnaestine finala Evropske lige.

Ostersunds slavio protiv Arsenala uz gol Kolašinca, Dortmund izbacio Atalantu Foto: EPA

Prolaz u osminu finala takmičenja ranije su izborili Lokomotiv Moskva, Atletico Madrid, Dynamo Kiev, Lazio, Plzen, Leipzig, Sporting, Lyon i Zenit, a sada su im se priključili Milan, Arsenal, Dortmund, Athletic Bilbao, Marseille i Salzburg.

Fudbaleri Arsenala na domaćem terenu su poraženi od Ostersundsa rezultatom 2:1, ali zahvaljujući pobjedi u gostima rezultatom 3:0, slavili su prolazak u narednu rundu ukupnim rezultatom 4:2.

U 22. minuti susreta Ostersunds je stigao do vodstva. Ghoddos je sjajno asistirao za Aiesha koji je pogodio za vodstvo. Samo minut kasnije isti igrač je asistirao, a ovog puta Sema je pogodio za 2:0.

Do kraja prvog dijela nije bilo promjene rezultata pa se na odmor otišlo sa prednošću gostiju rezultatom 2:0.

Drugi dio Arsenal je zaigrao malo bolje, a sve što su uspjeli do kraja regularnog dijela jeste smanjiti prednost gostiju. Odličnu akciju Topnika ispratio je Kolašinac koji je nakon asistencije Bellerina smanjio prednost.

Arsenal je do kraja meča čuvao stečenu prednost i ukupnim rezultatom 4:2 plasirao se u osminu finala Evropske lige.