'Poludirigovan' žrijeb Evropske lige

09.12.2016 u 15:36

Žrijeb parova nokaut runde Evropske lige bit će održan u ponedjeljak.

'Poludirigovan' žrijeb Evropske lige

24 tima koja su završila na prvoj i drugoj poziciji u okviru grupne faze te osam timova iz Lige prvaka će odigrati 16 utakmica.

Pobjednici grupa i četiri trećeplasirane ekipe iz Lige prvaka će biti nosioci.

Nosioci: Ajax, APOEL, Roma, Besiktas, Kopenhagen, Fenerbahce, Fiorentina, Genk, Lyon, Osmanlispor, Schalke, Shakhtar, Sparta, St. Etienne, Tottenham i Zenit.

Nenosioci: Anderlecht, AZ Alkmaar, Astra, Athletic Bilbao, Borussia Moenchengladbach, Celta, Gent, Hapoel Be'er, Krasnodar, Legia, Ludogorets, Manchester United, Olympiakos, PAOK, Rostov i Villarreal.

Prve utakmice će biti odigrane 16. februara, a revanši sedam dana poslije.

Inače, zanimljivo je da se timovi iz istih država ne mogu 'izvući' u žrijebu, a zbog političkih razloga definitivno nećemo gledati duel ruskih i ukrajinskih ekipa.


Komentari (0)

Odgovor na:

NAPOMENA: Komentari na portalu odražavaju isključivo stavove njihovih autora, a nikako i stavove internet portala Sport1.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Sport1.ba zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.
Odaberi tabelu:
Liga za prvaka
1. HŠK Zrinjski 19 5 4 62
2. FK Željezničar 18 5 5 59
3. NK Široki Brijeg 14 7 7 49
4. FK Sarajevo 14 5 9 47
5. FK Krupa 10 10 8 40
6. FK Radnik 10 8 10 38
Liga za opstanak
1. FK Mladost DK 10 9 9 39
2. NK Gošk 9 6 13 33
3. FK Borac 8 8 12 32
4. FK Sloboda 7 9 12 30
5. NK Čelik 7 4 17 25
6. NK Vitez 1 6 21 9
Liga za prvaka
6. kolo
21.04
16:30
Radnik
Zrinjski
1
2
21.04
17:00
Krupa
Željezničar
2
0
22.04
17:00
Sarajevo
Široki Brijeg
2
0
Liga za opstanak
6. kolo
21.04
17:00
Vitez
Mladost DK
1
2
21.04
17:00
Čelik
Borac
1
1
22.04
17:00
Sloboda
Gošk
1
2
Liga za prvaka
7. kolo
27.04
17:00
Željezničar
Zrinjski
-
-
28.04
17:00
Široki Brijeg
Krupa
-
-
29.04
17:00
Sarajevo
Radnik
-
-
Liga za opstanak
7. kolo
28.04
16:30
Gošk
Čelik
-
-
28.04
17:00
Sloboda
Vitez
-
-
29.04
20:00
Borac
Mladost DK
-
-