Remi Crvene zvezde i CSKA u odličnoj utakmici

13.02.2018 u 19:51

Crvena zvezda i CSKA Moskva remizirali su u šesnaestini finala Evropske lige, a konačan rezultat glasio je 0:0.

Remi Crvene zvezde i CSKA u odličnoj utakmici Foto: Anadolu Agency (AA)

Na prvu pravu priliku na ovom meču čekalo se do desete minute kada je Vitinho šutirao, ali nije uspio pogoditi mrežu domaćih.

Nakon toga, odličnu priliku za Zvezdu imao je Ben Nabouhane koji je odlično izveo slobodan udarac, a lopta otišla malo iznad prečke gola CSKA.

Crvena zvezda je do kraja prvog dijela imala još jednu sjajnu priliku preko Radonjića, ali je Akinfeev bio siguran pa se na odmor otišlo pri rezultatu 0:0.

U drugom dijelu vidjeli smo dosta bolju igru obje ekipe, a u 49. minuti susreta Le Tallec je promašio zicer. Sjajno je zahvatio loptu i šutirao, ali sjajni Akinfeev je i ovog puta bio uspješniji.

Zvezda je igrala fantastično u drugom dijelu, a Ben je imao priliku dovesti svoju ekipu u vodstvo u 61. minuti, ali nije bio precizan. Deset minuta kasnije Krstičić je imao novu priliku, šutirao je glavom i loptu poslao daleko od gola.

Pred sami kraj meča Vitinho je imao odličnu priliku za goste, ali nije bio precizan pa se rezultat nije promijenio.

Do kraja meča nije bilo promjene rezultata te je susret okončan rezultatom 0:0. Revanš susret na rasporedu je za sedam dana.