UEFA ranking: Sarajevo najbolji klub iz BiH

06.06.2018 u 08:30

Uefa objavila listu

UEFA ranking: Sarajevo najbolji klub iz BiH

UEFA je na svom portalu objavila listu desetogodišnjih klupskih koeficijenata, a na njoj je najbolji bosanskohercegovački klub FK Sarajevo na 336. mjestu sa koeficijentom 6750. 

Trideset mjesta iza je FK Željezničar sa koeficijentom 6000, a odmah ispod njih na 367. mjestu je Zrinjski sa koeficijentom 5750.

Poredak klubova iz BiH na UEFA rankingu za posljednjih 10 godina:

336 Sarajevo 6750
366 Željezničar 6000
367 Zrinjski 5750
425 Široki Brijeg 4000
474 Sloboda Tuzla 2891
474 Radnik Bijeljina 2891
476 Olimpik 2891
477 Borac BL 2891
478 Slavija 2891
479 Modriča 2891

Na vrhu tabele je Real Madrid sa koeficijentom od 379.000, a slijede ga Barcelona sa 317.000 i Bayern sa 297.000


Komentari (0)

Odgovor na:

NAPOMENA: Komentari na portalu odražavaju isključivo stavove njihovih autora, a nikako i stavove internet portala Sport1.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Sport1.ba zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.
Odaberi tabelu:
Liga za prvaka
1. HŠK Zrinjski 21 6 5 69
2. FK Željezničar 19 6 7 63
3. FK Sarajevo 17 5 10 56
4. NK Široki Brijeg 16 8 8 56
5. FK Radnik 12 9 11 45
6. FK Krupa 10 10 12 40
Liga za opstanak
1. NK Gošk 13 6 13 45
2. FK Mladost DK 11 9 12 42
3. FK Borac 10 8 14 38
4. FK Sloboda 9 9 14 36
5. NK Čelik 8 4 20 28
6. NK Vitez 3 6 23 15
Liga za prvaka
8. kolo
05.05
16:30
Radnik
Željezničar
1
0
05.05
17:00
Zrinjski
Široki Brijeg
3
1
06.05
17:00
Krupa
Sarajevo
2
3
Liga za opstanak
8. kolo
05.05
17:00
Vitez
Borac
2
0
05.05
17:00
Mladost DK
Gošk
1
2
05.05
17:00
Čelik
Sloboda
0
2
Liga za prvaka
9. kolo
13.05
17:00
Krupa
Radnik
1
3
13.05
17:00
Sarajevo
Zrinjski
4
1
13.05
17:00
Široki Brijeg
Željezničar
3
1
Liga za opstanak
9. kolo
12.05
17:00
Čelik
Vitez
0
1
12.05
17:00
Sloboda
Mladost DK
2
3
12.05
17:00
Gošk
Borac
1
0