(VIDEO) Bayern uvjerljivo u četvrtfinale Lige prvaka

14.03.2018 u 19:48 Piše: Benjamin Žilić

Ekipa minhesnkog Bayerna je bila bolja u obje utakmice osmine finala Lige prvaka od Besiktasa, te se tako plasirala u narednu rundu.

Bayern je praktično u prvom susretu ove dvije ekipe riješio pitanje koja će ekipa igrati narednu fazu Lige prvaka, kada je savladao na domaćem terenu Besiktas 5:0.

Prvu ozbiljnu priliku na utakmici iskoristio je Bayern. Igrala se 18. minuta susreta, Thomas Muller je odlično asistirao, a u listu strijelaca se upisao Thiago Alcantara.

U prvom poluvremenu još možemo izdvojiti priliku Ricarda Quaresme koji je odlično pokušao iz slobodnog udarca, ali je lopta otišla preko gola.

Na samom početku drugog poluvremenu nespretnom reakcijom Gokhan Gonul postiže autogol. U 46. minuti ekipa minhenskog Bayerna je imala prednost 2:0.

Veliku grešku odbrane Bayerna u 59. minuti iskoristio je Gokhan Gonul koji asistira za Vagnera Lovea koji postiže pogodak i smanjuje prednost Bayerna na 2:1.

U 84. minuti Alaba odlično asistira za Sandra Wagnera koji postiže pogodak za veliko vodstvo Bayerna.

Do kraja susreta ekipa Bayerna je više držala loptu u svom posjedu, te je zasluženo ostvarila plasman u četvrtfinale Lige prvaka.

Besiktas - Bayern 1:3 (Love 59' - Alcantara 18' , Gonul autogol 46, Wagner 84')