12.07.2018 u 21:48

U prvom kolu kvalifikacija za Evropsku ligu Široki Brijeg je na Pecari remizirao sa Domžalama, bilo je 2:2 iako je bh. premijerligaš na poluvremenu gubio rezultatom 2:0.

(VIDEO) Široki Brijeg remizirao u prvom kolu kvalifikacija za Evropsku ligu protiv Domžala Foto: uefa.com

Već u petoj minuti Nicholson je imao dobru šansu, no nije bilo opasnosti po Bilobrka da bi četiri minute kasnije Matić šutirao iz poprilične udaljenosti, ali je bio neprecizan. Marić je u 11. minuti bio u veoma dobroj šansi, no šutirao je pored gola nakon dobrog prodora Ćorluke.

Minutu kasnije Domžale su povele preko Bizjaka da bi u 23. Ibričić šutirao sa distance, ali nije ugrozio Bilobrka. Nakon toga Ibričić je sjajno ''podvalio'' loptu za svoje saigrače koji se nisu snašli ispred gola golmana Širokog Brijega. U 26. minuti susreta Domžale su postigle drugi gol preko Melnjaka koji je pogodio nakon sjajne akcije.

Na otvaranju drugog dijela Boris Pavić je u ekipi Širokog izvršio promjenu, pa je umjesto Kvesića na teren poslao Čabraju, a to mu se isplatilo već u 47. minuti susreta kada je mrežu gostujućeg golmana Milića pogodio novajlija u dresu kluba sa Pecare Tomislav Turčin.

Ibraimi je u 63. minuti pokušao ugroziti Bilobrka, no golman Širokobriježana je dobro reagovao, a do kraja utakmice Široki je uspio stići do izjednačenja i to u 82. minuti susreta. Stipo Marković je ukrao loptu jednom igraču Domžala i izašao sam na golmana Milića, zaobišao ga i pogodio za 2:2.

U 86. minuti utakmice odlična šansa za domaće. Čabraja je ubacio sa lijeve strane, Eliomar prebacio glavom do Bagarića koji je pogodio stativu, te je ostalo 2:2. Do kraja se rezultat nije mijenjao, te je ekipa Širokog Brijega ipak uspjela izvući pozitivan rezultat pred revanš susret u Sloveniji koji je na programu za sedam dana.

Stadion: Pecara. Gledatelja: 2.000. Sudija: Petr Ardeleanu (Češka Republika). Žuti kartoni: Ćorluka, Matić (Široki Brijeg), Bizjak, Ibraimi (Domžale). Strijelci: 0:1 Bizjak (12), 0:2 Melnjak (26), 1:2 Turčin (47), 2:2 Marković (84).

Široki Brijeg: Bilobrk, Ćorluka, Kovačić, Barišić (k), Kvesić (46. Čabraja), Begonja, Matić, Turčin (85. Eliomar), Marić (61. Vukoja), Marković, Bagarić. Trener: Boris Pavić.

Domžale: Milić (k), Širok, Dobrovoljc, Klemenčić, Melnjak, Ibraimi (85. Žužek), Ibričić, Husmani, Gnezda Čerin, Nicholson (76. Mujan), Bizjak (90+1. Haljeta). Trener: Simon Rožman.