(VIDEO) Kodri i Stevanoviću ni bod na nevjerovatnom gostovanju kod Xamaxa

20.09.2017 u 21:58

Fudbaleri Servettea poraženi su na gostovanju kod Neuchatel Xamaxa u okviru 8. kola švicarske Challenge lige.

Nakon dva remija na otvorenju prvenstva i nakon toga pet uzastopnih pobjeda, fudbaleri Servettea su otišli na gostovanje kod ekipe Neuchatel Xamaxa, znajući da bi pobjedom skočili barem privremeno na čelo tabele.

Dobro je krenulo za gostujući tim, koji je poveo pogotkom Brazilca Willieja u 20. minuti susreta. Ipak, samo što je susret nastavljen, domaći su stigli do poravnanja, a pogodak za njih postigao je Treand.

Totalno neobičan prvi dio utakmice nastavljen je sjajnim pogotkom Miroslava Stevanovića u 26. minuti.

Bio je to ujedno i konačan rezultat prvog dijela susreta, a gostujući tim ipak nije izdržao do kraja susreta. U 76. minuti, Cardoso je postigao autogol za 2:2, a činilo se da će to biti konačan ishod susreta.

Ipak, do kraja meča su se stvari promijenile, a domaći su pogotkom Ramizija slavili veliku pobjedu, kojom su oni umjesto Servettea došli na prvo mjesto na tabeli.

Neuchatel Xamax ima 21 bod, Schaffhausen 18 uz utakmicu manje, a Servette ima 17 bodova.