(VIDEO) Španci dramatično stigli do devete titule evropskog prvaka do 17 godina

19.05.2017 u 21:50

Fudbalska reprezentacija Španije do 17 godina osvojila je danas Evropsko prvenstvo u ovom uzrastu pošto je nakon remija od 2-2 boljim izvođenjem penala savladala Englesku.

Englezi nisu mogli danas Špancima parirati samom tehnikom i kontrolom lopte, ali su to nadoknadili zahvaljujući boljim fizičkim predispozicijama, te su uspijevali osigurati nešto veći posjed lopte nego je od njih bilo očekivano.

Igrala se 18. minuta kada je napadač Chelseaja Callum Hudson-Odoi poslije lijepog solo prodora doveo Engleze u vodstvo, a Španci se nisu lako oporavili od ovog gola.

Trebalo im je određeno vrijeme, ali kada su se vratili u igru, učinilo su to na zaista sjajan način. Igrala se 38. minuta susreta, a mrežu Engleske je poslije sjajne akcije zatresao Mateu Morey iz Barcelone, koji je tako postavio konačan rezultat prvog poluvremena.

Englezi su i u drugom dijelu ipak pokazali više od Španije, te su u 58. minuti, barem se tako činilo, zagarantovali svoju pobjedu pogotkom fudbalera Manchester Cityja Phila Fodena za 2-1.

Stajao je taj rezultat na semaforu sve do samog finiša sudijske nadoknade, kada Špancima remi i penale donosi gol Ignacia Diaza.

Španija je mnogo bolje izvodila jedanaesterce te je nakon njih ukupnim rezultatom od 4-1 otišla do svoje rekordne devete titule evropskog prvaka do 17 godina.