Fantastičnim prvim poluvremenom Seljak slavio pobjedu

24.02.2018 u 20:37 Piše: S. Papaz

Futsaleri Seljaka slavili su u 13. kolu Premijer lige BiH protiv Zrinjskog 5:2.

Ekipa iz Livna je do pobjede stigla fantastičnim prvim poluvremenom kada je rezultat na semaforu bio 4:0. Poveli su domaći u 4. minutu. Ante Semren je izveo korner, a Petar Vukoja sam kao duh sproveo loptu u mrežu sa par metara od gola za 1:0.

Prednost je duplirao Nikola Ivković. Dobio je on loptu na desnu stranu preko kompletne odbrane gostiju i prosto zakucao loptu u mrežu Čolaka za 2:0.

U 11. minutu već je bilo 3:0. Akcija kao preslikana kod prvog gola samo sa druge strane. Ante Semren je izveo korner, a neshvatljivo sam ostaje Ivo Krišto-Miske i pogađa treći put mrežu ''Plemića''. I kada su svi očekivali kraj poluvremena 4:0. Antonio Vidović je rukom bacio loptu za Nikolu Ivkovića, ovaj se u duelu uz desnu aut liniju izborio za poziciju i pogodio precizno mrežu Čolaka za 4:0.

Nastavak susreta donio je pokušaje gostiju da stignu do poravnanja. Uveli su i višak, ali nisu uspjeli da stignu do gola. No, jesu da ga prime. Poslije dvije asistencije odličnu partiju je golom krunisao kapiten Ante Semren.

Dao je u finišu utakmice trener domaćih, Ivo Krezo, priliku momcima koji imaju malo minutaže inače, pa su to iskoristili gosti i poslije dvije greške domaćina stigli do dva gola. Prvo je nakon indirekta Emrah Sarić pogodio za 5:1, a u posljednjim sekundama grešku domaćina kažnjava i Marin Sesar za 5:2.

MNK SELJAK - HFC ZRINJSKI 5:2 (4:0)
Dvorana Dalibor Perković-Dali, Livno
Gledalaca: 300
Sudije: Amir Omerbašić (Sarajevo) i Romeo Primorac (Ljubuški)
Strijelci: 1:0 Vukoja 4, 2:0 Ivković 7, 3:0 Krišto-Miske 11, 4:0 Ivković 20, 5:0 Semren 37, 5:1 Sarić 39, 5:2 Sesar 40
Žuti kartoni: Sarić, Mikulić, Kovač (Zrinjski)

Seljak: Vidović, Ivković, Semren, Kaić, Vukoja, Miočević, Ćorić, Čolak, Grgić, Dalić, Palavra, Krišto-Miske, Kovač, Kovčalija

Zrinjski: Čolak, Raguž, Mikulić, Sarić, Sesar, Bevanda, Sarajlić, Vukša, Sušac, Kovač, Livaja, Skoko