Seljak u direktnom duelu za opstanak bolji od Nevesinja

15.04.2018 u 20:48 Piše: S. Papaz

Futsaleri Seljaka su se upotpunosti vratili u život i borbu za opstanak.

Iako su prije dva kola, poslije poraza od Željezničara u Livnu, bili gotovo otpisani, a onda i poslije velikog zaostatka u Sarajevu od Centra, uspjeli su da se u finišu tog meča vrate, a onda i danas savladaju ubjedljivo Nevesinje te pobjegnu iz opasne zone.

MNK Seljak je slavio večeras u Livnu pobjedu 6:0, a do nje su stigli furioznim nastavkom utakmice poslije pauze na poluvremenu. Vodili su oni 1:0 na poluvremenu golom Anđela Čolaka, a onda u 25, 26, i 28. minutu pogađaju Ante Semren i dva puta Anto Palavra za veliku prednost. Do kraja meča još se u strijelce upisuju Nikola Ivković i Tomislav Pervan za ubjedljivu pobjedu domaćina.

Ovom pobjedom Seljak dolazi do 27. boda, malo lakše dišu, dok Nevesinje ostaje na 24.

MNK SELJAK - KMF NEVESINJE 6:0 (1:0)
Dvorana Dalibor Perković Dali, Livno
Gledalaca: 300
Sudije: Jasenko Pljevljak i Alem Bajrović (oba Sarajevo)
Strijelci: 1:0 Čolak,  2:0 Semren 25, 3:0 Palavra 26, 4:0 Palavra 28, 5:0 Ivković 33, 6:0 Pervan 37

Seljak: Vidović, Ivković, Kaić, Semren, Vukoja, Miočević, Maleta, Čolak, Grgić, Dalić, Palavra, Kovač, Pervan, Ćorić

Nevesinje: Romović, Gutić, Pudar, Prodanović, Miličević, Glogovac, Husnić, Pantić, Drašković, Zečević