Srbija se hrabro suprotstavila, ali Kazahstan ide dalje

05.02.2018 u 20:20

Reprezentacija Srbije poražena je u četvrtfinalu Evropskog prvenstva u futsalu od selekcije Kazahstana sa 3:1, ali opšti utisak je da nije moralo tako da bude.

Bila je ovo praktično ravnopravna utakmica. I jedni i drugi su imali svoje šanse, fantastični su i večeras bili golmani Igita i Miodrag Aksentijević, a u nekoliko navrata se i okvir gola ispriječio u postizanju pogotka.

Kazahstan do gola stiže u 7. minutu. Daglas Žunior je šutirao, Aksentijević sjajno odbranio, ali se lopta odbija do Žamankulova koji postiže pogodak za 1:0. Prethodno se Srbija našla u velikoj šansi, sjajno su izigrali odbranu Kazahstanaca, Rajčević je šutirao, Igita odbranio, lopta se odbila u polje, ponovo je uslijedio šut kojeg požetvovano blokiraju Kazahstanci, a nakon toga i slijedi šut preko gola.

Pokušavali su i nakon gola izabranici Gorana Ivančića da nađu put do mreže Kazahstanaca, no svaki put bi tu stajao nesavladivi igita.

Prednost Kazahstana duplirana je u 23. minutu. Tajnan je, utisak je pod faulom, oduzeo loptu Kociću na centru terena koji je ostao da leži na zemlji. Zanemarili su to Kazahstanci, i Tajnan sa lijeve strane, malo iskosa, pogodio za 2:0.

Tada je malo igra Srbije splasnula, ali su ''Orlovi'' ponovo eksplodirali u posljednjih deset minuta, naročito sa viškom. Poslije nekoliko novih odbrana Igite uslijedio je gol za 2:1. Rajčević je sjajno primio loptu, namjestio se, i topovski smjestio loptu u rašlje. Samo što se nastavila utakmica Srbija je mogla do izjednačenja. Kociću se napravio prostor za šut po sredini gola, on je to i uradio, topovski, snažno, ali ovaj put lopta ostaje na stativi kazahstanskog gola.

Kada već nisu Srbi do kraja uspjeli postići pogodak jesu Kazahstanci. Daglas je u posljednjim trenucima pogodio za konačnih Srbija - Kazahstan 1:3 i tako poslao svoju ekipu zvanično među četiri najbolje reprezentacije ''Starog kontinenta''.