(VIDEO) Danci posljednji evropski učesnik Svjetskog prvenstva u Rusiji

14.11.2017 u 22:37

Danska je posljednji evropski učesnik Svjetskog prvaka i to nakon što su u posljednjoj utakmici baraža za SP pobijedili Irsku rezultatom 1:5 i tako nakon remija od 0:0 u prvom meču obezbijedili plasman u Rusiju.

(VIDEO) Danci posljednji evropski učesnik Svjetskog prvenstva u Rusiji Foto: EPA

Irska je došla u vodstvo iz prve prilike na utakmici u šestoj minuti susreta preko Shane Duffyja da bi četiri minute kasnije Danci uzvratili preko Jensa Larsena koji je šutirao pored gola. U 17. minuti Kvist je šutirao sa velike udaljenosti, no Randolph je odbranio njegov udarac da bi u nastavku Sisto zaprijetio, ali je ostalo 1:0.

U 22. minuti Irska je imala odličnu šansu preko Murphyja, no šutirao je pored gola da bi dvije minute kasnije McLean imao novu šansu, ali je i on bio neprecizan. Promašaje Iraca su kaznili Danci u 29. minuti zahvaljujući Christensenu, a tri minute kasnije Eriksen je sjajnim golom doveo Skandinavce u vodstvo.

Sisto je u 53. minuti imao dobru šansu, ali je Randolph odbranio njegov udarac da bi četiri minute kasnije Eriksen zaprijetio, no i njemu je golman Irske odbranio udarac. Već u sljedećoj minuti Christie je imao šansu, ali je šutirao preko gola da bi Danci treći gol postigli u 63. minuti ponovo preko Eriksena.

U 67. McLean je prihvatio dobar centaršut, ali ga nije iskoristio da bi Danci u 74. preko Eriksena postigli četvrti gol na utakmici. Dvije minute kasnije Sisto je imao novu šansu, ali je nije iskoristio da bi u 78. Long šutirao, ali preko gola. U 90. minuti dosuđen je jedanaesterac za goste, a siguran realizator je bio Bendtner i Danci su se tako plasirali na Mundijal u Rusiju.

Irska-Danska 1:5 (Duffy 6; Christensen 29', Eriksen 32', 63', 74', Bendtner (p) 90')