(VIDEO) Velika pobjeda Parme u borbi za povratak u Seriju A: Jajalo upisao asistenciju

02.04.2018 u 22:28

Fudbaleri Parme su u 29. kolu Serije B pobijedili sastav Palerma rezultatom 3:2 i tako se približili mogućem velikom povratku u najviši rang italijanskog fudbala.

Calaio je doveo Parmu u vodstvo u 31. minuti susreta nakon asistencije Lucarellija da bi osam minuta isti igrač sa jedanaest metara udvostručio prednost domaćih što je bio i rezultat prvog dijela.

U 47. minuti Calaio je postigao i treći gol za domaće da bi pet minuta kasnije Nestorovski poslije asistencije našeg potencijalnog reprezentativca Mata Jajala smanjio prednost domaćih, a konačan rezultat utakmice je postavio srbijanski defanzivac Slobodan Rajković u trećoj minuti sudijske nadoknade.

Jajalo je odigrao svih 90 minuta.

Parma je četvrta sa 53 boda dok je Palermo treći sa 57. Frosinone, koji se nalazi, na drugom mjestu koje vodi direktno u Seriju A ima 58 osvojenih bodova.

Parma-Palermo 3:2 (Calaio 31', (p) 39', 47'; Nestorovski 52', Rajković 90+3')