AEK poražen, Milošević postigao pet poena

18.05.2017 u 20:22

Košarkaši Panathinaikosa pobijedili su u trećoj utakmici polufinala prvenstva Grčke, ekipu AEK-a, rezultatom 81:72.

Poslije prvih 20 minuta, bilo je 32:31 u korist domaćih da bi AEK dobio treću četvrtinu rezultatom 19:21 i u posljednjih deset minuta ušao sa dva poena prednosti, bilo je 51:53.

Ipak, PAO sjajno igra u posljednjoj dionici i dolazi do pobjede sa kojom su poveli 2:1 u seriji na tri dobijene utakmice.

Domaće je do trijumfa predvodio Nick Calathes sa 26 poena, te po šest skokova i asistencija, a KC Rivers je ubacio 19 poena uz pet skokova. Još je dvocifren bio Pappas sa 11 poena. Kod poraženih gostiju Ukić je ubacio 14 poena uz pet asistencija dok su po 13 dodali Mavroidis i Mavrokefalidis.

Naš Milan Milošević je za 21 minutu ubacio pet poena uz osam skokova i jednu asistenciju.

Panathinaikos-AEK 81:72 (18:12, 14:19, 19:21, 30:20)