Nesuđeni bh. reprezentativac vodio Darussafaku do plasmana u Euroligu

13.04.2018 u 22:02

Košarkaši Darussafake su u drugoj utakmici finala Eurocupa pobijedili Lokomotiv Kuban sa 67:59 i tako ostvarili plasman u najelitnije klupsko takmičenje, Euroligu.

Nesuđeni bh. reprezentativac vodio Darussafaku do plasmana u Euroligu

Zanimljivo Lokomotiv Kuban je do finala sa Darussafakom imao omjer od 22 pobjede bez poraza, te vodstvo u prvoj utakmici 72:69 uz napad nakon čega je uslijedila greška i trojka Wilbekina za produžetke gdje su se bolje snašli Turci i ostvarili pobjedu u prethodnom meču.

U drugoj utakmici Darussafaka je imala prednost nakon prvih 20 minuta od plus šest, bilo je 39:33, a na ulasku u posljednjih deset minuta, bilo je plus deset, 55:45 što su i zadržali, te se plasirali u Euroligu.

Domaće je do trijumfa vodio nesuđeni bh. reprezentativac Scottie Wilbekin sa 28 poena i asistencijom dok je još dvocifren bio Will Cummings sa deset poena, te tri skoka i asistencijom.

Kod ruskog predstavnika najbolji je bio Joe Ragland sa 18 poena i dva skoka, a još je dvocifren bio Brian Qvale sa 12 poena, te četiri skoka i asistencijom.

Inače, Wilbekin je trebao nastupati za selekciju Bosne i Hercegovine, no u posljednji čas se predomislio, te odlučio za Tursku. 

Darussafaka-Lokomotiv Kuban 67:59 (21:17, 18:16, 16:12, 12:14)


Komentari (0)

Odgovor na:

NAPOMENA: Komentari na portalu odražavaju isključivo stavove njihovih autora, a nikako i stavove internet portala Sport1.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Sport1.ba zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.
Odaberi tabelu:
Liga za prvaka
1. HŠK Zrinjski 18 5 4 59
2. FK Željezničar 18 5 4 59
3. NK Široki Brijeg 14 7 6 49
4. FK Sarajevo 13 5 9 44
5. FK Radnik 10 8 9 38
6. FK Krupa 9 10 8 37
Liga za opstanak
1. FK Mladost DK 9 9 9 36
2. FK Borac 8 7 12 31
3. FK Sloboda 7 9 11 30
4. NK Gošk 8 6 13 30
5. NK Čelik 7 3 17 24
6. NK Vitez 1 6 20 9
Liga za prvaka
1. kolo
10.03
15:00
Zrinjski
Radnik
1
1
11.03
15:00
Željezničar
Krupa
1
0
11.03
18:00
Široki Brijeg
Sarajevo
1
0
Liga za opstanak
1. kolo
10.03
15:00
Mladost DK
Vitez
1
0
11.03
15:00
Borac
Čelik
0
0
11.03
15:00
Gošk
Sloboda
0
0
Liga za prvaka
2. kolo
17.03
16:00
Zrinjski
Željezničar
3
3
17.03
16:00
Krupa
Široki Brijeg
0
0
18.03
16:00
Radnik
Sarajevo
1
0
Liga za opstanak
2. kolo
17.03
16:00
Vitez
Sloboda
0
3
17.03
16:00
Čelik
Gošk
2
0
17.03
16:00
Mladost DK
Borac
2
0