Osam poena Čampare u pobjedi Reala

19.05.2017 u 15:52

Real Madrid je u drugom kolu završnog turnira Eurolige pobijedio Fenerbahce rezultatom 82:64 uz dobar nastup Sanija Čampare.

Prvu četvrtinu je dobio Real rezultatom 26:11 kao i drugu 19:15, te se na poluvrijeme otišlo sa prednosti Kraljeva 45:26.

U nastavku je domaćin uspio da smanji prednost Madriđana, ali do konačnog preokreta nije došao, te je Real poslije jučerašnjeg poraza od Mege zabilježio prvu pobjedu na ovom finalnom turniru.

Domaće je do pobjede vodio Radončić sa 26 poena, sedam skokova i pet asistencija dok je Patnzar dodao 16 poena uz tri skoka. Naš Sani Čampara je za 13 minuta ubacio osam poena uz dvije asistencije i jedan skok.

Kod Fenera Ahmet Can Duran je ubacio 18 poena uz 14 skokova i tri asistencije dok je Ivedi dodao 17 poena uz pet skokova.

Real Madrid-Fenerbahce 82:64 (26:11, 19:15, 16:17, 21:21)