(FOTO) Remi na Grbavici u slaboj utakmici

11.04.2018 u 19:51

Željezničar i Sloboda su remizirali u prvoj utakmici polufinala Kupa Bosne i Hercegovine, bilo je 0:0 na Grbavici.

Sloboda je imala prvu šansu na utakmici u 13. minuti. Todorović je ubacio sa desne strane, a Bekić se sjajno izborio za loptu i šutirao, no Kjosevski je fantastično odbranio. Željezničar je prvi put zaprijetio u 20. minuti kada je Crnov ubacio sa lijeve strane, Vranješ je prebacio do Zakarića koji je izblokiran da bi minutu kasnije Graovac šutirao preko gola sa preko 25 metara.

Iz nezanimljivog prvog dijela izdvojili smo još pokušaj Graovca iz 33. minute nakon centaršuta Vranješa, no pokušaj stopera Plavih je završio pored gola Muminovića. Dvije minute kasnije nakon centaršuta Todorovića iz kornera, Rustemović je glavom sa pet metara šutirao pored gola Kjosevskog iako je bio neometan.

U drugoj minuti sudijske nadoknade Željezničar je imao dobru šansu. Vranješ je šutirao iz slobodnjaka, ali je Muminović odbio loptu koja je došla do Zakarića, no on je izblokiran. Potom je udarac oprobao i Mehremić, ali promjene rezultata nije bilo, pa se na odmor otišlo pri rezultatu 0:0.

Na samom otvaranju drugog dijela, u 47. minuti susreta, domaći su imali odličnu šansu, ali je Vranješ sa par metara pogodio sebe u nogu i odlična prilika je otišla u nepovrat. Rustemović je pokušao u 50. minuti utakmice, no njegov pokušaj je otišao daleko preko gola.

Kajkut i Osmanković su se spetljali u petercu u 64. minuti susreta, pa je tako odlična šansa za Plave ponovo otišla u nepovrat, a šest minuta kasnije pokušaj Vranješa iz velike udaljenosti je zaustavio Muminović. U 74. minuti Blagojević je šutirao iz slobodnjaka, ali je golman gostiju zaustavio njegov udarac.

Dvije minute kasnije Terzić je sjajno prošao po desnoj strani, ali je Husić zakasnio u sredini, te je propala veoma dobra šansa za Slobodu. Husićev pokušaj glavom je u 81. minuti završio preko gola Plavih što je bilo posljednje uzbuđenje na utakmici, pa je Sloboda sa dobrim rezultatom otišla na revanš u Tuzlu.

Stadion: Grbavica. Gledatelja: 2.500. Sudija: Čuić Tomislav (Tomislavgrad). Žuti kartoni: Vranješ (Željezničar), Rustemović (Sloboda). Strijelci:

Željezničar: Kjosevski, Hadžić, Osmanković, Graovac, Mehremić, Šabanadžović (58. Blagojević), Modić, Vranješ, Zakarić, Ramović (11. Crnov (77. Zajmović)), Kajkut. Trener: Admir Adžem.

Sloboda: Muminović, Terzić, Škahić, Ignjatović, Lazevski, Rustemović, Osmanagić (77. Mijić), Grahovac (90. Salihović), Todorović, Husić, Bekić (46. Smajić).  Trener: Slavko Petrović.