(FOTO/VIDEO) Sarajevo ostvarilo solidnu zalihu pred revanš u Gradišci

19.10.2016 u 16:45 Piše: Nermin Aljić

Sarajevo i Kozara su danas odigrali prvu utakmicu 1/8 finala Kupa Bosne i Hercegovine, a slavio je Bordo tim rezultatom 3:1.

Sarajevo je utakmicu počelo u nešto izmijenjenom sastavu, a za navijače je definitivno bilo najvažnije to što je od prve minute počeo Said Husejinović, koji se odavno muči s povredom.

Već prvih pet minuta utakmice je pokazalo u kojem će smjeru ona ići. Kozara je odlučila da se brani sa svih 11 igrača, dok je Sarajevo pokušavalo napraviti nešto više preko krila i ubačaja u kazneni prostor gostiju.

Sarajevo je povelo već u osmoj minuti. U kaznenom prostoru gostiju je uslijedila velika gužva nakon kornera, najbolje se snašao Hebibović i zatresao mrežu Kozare. Tri minute kasnije nova velika šansa za Bordo tim. Hebibović je ubacio iz kornera, Balić šutira glavom, a odbrana Kozare skida loptu s gol linije.

Gosti su prvu pravu šansu imali u 24. minuti. Petković je šutirao s nekih deset metara, ali jako slabo, pa je golman Sarajeva uhvatio loptu bez problema.

Bordo tim u 28. minuti postiže još jedan pogodak, no koji je poništen jer je Bekić bio u nedozvoljenoj poziciji. Do kraja prvog dijela nismo više vidjeli ništa vrijedno pomena. Sarajevo je konstantno napadalo, ali Kozara se sjajno branila, pa je rezultat na pauzi glasio 1:0.

Sarajevo stiže do svog drugog pogotka u 53. minuti, a svoj prvi gol u Bordo dresu postiže Mihojević. Već u idućem napadu na drugoj strani Kozara dolazi do gola. Odbrana Sarajeva je pogriješila, a sve to odlično koristi Petković.

U 62. minuti velika šansa za Hebibovića, koji je ostao zaboravljen od odbrane Kozare, šutirao glavom, ali lopta odlazi pored gola.

U 67. minuti Kadušić ubacuje, Bekić šutira glavom, ali lopta odlazi pored gola. Samo minutu kasnije veliku šansu propušta Balić, koji je nakon kornera ostao sam na deset metara, ali je loptu poslao visoko preko gola.

Dvije minute nakon toga Sarajevo pogađa stativu - Mihojević je šutirao glavom nakon kornera. Već nakon idućeg kornera Balić ponovo dolazi u istu šansu kao i ranije, ali ni ovaj put ne uspijeva zatresti mrežu. Nakon novog kornera je pokušao i Anđušić, no odbrana je odbila loptu u novi korner, nakon kojeg se nije desilo ništa opasno po goste.

Hebibović šutira glavom s nekoliko metara u 81. minuti, ali lopta odlazi visoko preko gola.

Samo minutu nakon toga Sarajevo dolazi do trećeg gola preko rezerviste Rustemovića, koji je tako postavio konačnih 3:1.

Revanš se igra za sedam dana.

FK Sarajevo: Adilović, Kadušić, Ivetić, Mihojević, Balić, Radovac, Sarić, Husejinović, Hebibović, Anđušić, Amer Bekić.

FK Kozara: Mančić, Marinković, Komljenović, Makitan, Petrović, A. Popović, Majetić, Marin, M. Popović, Petković i Dekić.