(VIDEO) Kriza u Kneževini: Monaco prosuo bodove protiv Montpelliera

29.09.2017 u 22:38

Fudbaleri Monaca prosuli su večeras bodove u francuskom prvenstvu, odigravši neriješeno sa Montpellierom na vlastitom terenu, Meč je okončan rezultatom 1:1.

Monaco je i ove sezone glavni konkurent PSG-u za osvajanje naslova francuskog prvaka, ali ako je suditi prema ranoj fazi sezone, čini se da borbe zapravo i neće biti. Monaco igra puno neuvjerljivije od svog rivala i zasad se čini da neće uspjeti da mu parira.

Nije večerašnji duel i pored toga počeo loše za aktuelnog prvaka Francuske. Falcao je doveo Monaco u vodstvo u 38. minuti susreta, a njegovom golu prethodilo je nekoliko solidnih akcija domaćih fudbalera. Sam gol je izazvao određene proteste gostujućhi fudbalera, koji su smatrali da treba biti poništen jer lopta nije prešla crtu.

Montpellier nije igrao zatvoreno od početka susreta, a naročito je ofanzivno zaigrao u drugom dijelu, u kojem je pokušavao doći do poravnanja. Monaco je previše taktizirao ostavljajući gostima priliku da organizuju napade, a to se domaćinu osvetilo u drugoj minuti sudijske nadoknade, kada mrežu Monaca trese Souleymane Camara, čovjek koji je upravo u Kneževini otvorio svoju karijeru.

Do kraja susreta nije bilo promjena, pa Monaco nakon osam odigranih utakmica ima 19 bodova kao i PSG, s tim da je PSG odigrao utakmicu manje.