(FOTO) Zrinjski deklasirao Kakanj i zadržao prvu poziciju na tabeli

11.04.2018 u 18:43

Košarkaši Zrinjskog su u okviru šestog kola Lige za prvaka deklasirali ekipu Kaknja rezultatom 110:79.

(FOTO) Zrinjski deklasirao Kakanj i zadržao prvu poziciju na tabeli

Plemići su odigrali fantastičnu utakmicu koju su dobili zahvaljujući odličnoj drugoj i četvrtoj četvrtini, odnosno činjenici da Kakanjci nisu mogli pratiti visok ritam tokom cijelog meča. 

Gositma je pripala prva četvrtina rezultatom 34:33, ali su u drugoj postigli samo 13 poena, za razliku od Zrinjskog koji je postigao njih 31, što im je donijelo prednost nakon prvog poluvremena od 17 poena razlike (64:47). 

Treća četvrtina završena je neriješenim rezultatom 19:19, da bi u posljednjoj dionici Kakanjci potpuno kapitulirali, što su Plemići iskoristili te konstantno povećavali prednost i na kraju slavili pobjedu rezultatom 110:.79. 

Zrinjski se tako revanširao Kaknju za poraz u prvom dijelu sezoone i zadržao prvu poziciju na tabeli. 


Komentari (0)

Odgovor na:

NAPOMENA: Komentari na portalu odražavaju isključivo stavove njihovih autora, a nikako i stavove internet portala Sport1.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Sport1.ba zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.
Odaberi tabelu:
Liga za prvaka
1. HŠK Zrinjski 18 5 4 59
2. FK Željezničar 18 5 4 59
3. NK Široki Brijeg 14 7 6 49
4. FK Sarajevo 13 5 9 44
5. FK Radnik 10 8 9 38
6. FK Krupa 9 10 8 37
Liga za opstanak
1. FK Mladost DK 9 9 9 36
2. FK Borac 8 7 12 31
3. FK Sloboda 7 9 11 30
4. NK Gošk 8 6 13 30
5. NK Čelik 7 3 17 24
6. NK Vitez 1 6 20 9
Liga za prvaka
1. kolo
10.03
15:00
Zrinjski
Radnik
1
1
11.03
15:00
Željezničar
Krupa
1
0
11.03
18:00
Široki Brijeg
Sarajevo
1
0
Liga za opstanak
1. kolo
10.03
15:00
Mladost DK
Vitez
1
0
11.03
15:00
Borac
Čelik
0
0
11.03
15:00
Gošk
Sloboda
0
0
Liga za prvaka
2. kolo
17.03
16:00
Zrinjski
Željezničar
3
3
17.03
16:00
Krupa
Široki Brijeg
0
0
18.03
16:00
Radnik
Sarajevo
1
0
Liga za opstanak
2. kolo
17.03
16:00
Vitez
Sloboda
0
3
17.03
16:00
Čelik
Gošk
2
0
17.03
16:00
Mladost DK
Borac
2
0