Josip Pandža: Imamo kvalitet da napravimo dobar rezultat u ligi 6

10.03.2018 u 18:52

Trener košarkaša Kaknja je nakon pobjede nad Studentom izjavio kako je ostvaren primarni cilj – plasman u ligu 6 i da će se sada njegova ekipa maksimalno fokusirati na prvog narednog protivnika moatsrski Zrinjski. Pandža vjeruje da njegov tim ukoliko ih zdravlje posluži uz podršku kakanjskih navijača može do polufinala play-offa.

Košarkaši Kaknja su u posljednjem kolu ''regularnog'' dijela prvenstva pred domaćom publikom savladali Student rezultatom 84:54, a pored sigurne pobjede Pandža je uspio da rasporedi minutažu igračima, pa čak i pruži više minuta mladim košarkašima koji su opravdali ukazano povjerenje.

''Ovu pobjedu Student nam je mnogo olakšao samim tim što su nastupali bez nekoliko ozlijeđenih igrača. Ovo je nama treća utakmica u sedam dana i bilo je bitno da rasporedimo minutažu jer ciljano tražimo formu nekih igrača. Zato je bitno da smo dobro iskoristili ovaj susret. Čestitam svojim momcima na pobjedi, a ekipi Studenta želim puno sreće u nadi da će izboriti opstanak u ligi'', rekao je Josip Pandža nakon susreta, a potom se osvrnuo i na ligi šest:

''Sedam dana je do početka lige šest i susreta sa Zrinjskim. Nadam se da ćemo biti svi zdravi jer tek sada počinju ozbiljno ''karte da se dijele''. Mislim da imamo kvalitet da napravimo dobar rezultat i nadam se da ćemo ići korak više. Plasmanom u ligu šest ostvarili smo primarni cilj, a sada ćemo tražiti polufinale play-offa. Mislim da imamo domaći teren i publiku koja je uvijek uz nas i da nam je to određena prednost da dođemo do polufinala što bi bila vrhunski rezultat za nas. Puno će toga ovisiti o zdravlju igrača jer će prve tri utakmice da se igraju svako sedam dana, a onda smo u žestokom ritmu srijeda – subota i tu zdravlje igrača i fizička pripremljenost igraju ogromnu ulogu.''

Prvi susret u ligi šest Kakanjci igraju pred domaćom publikom protiv mostarskog Zrinjskog u subotu 17. marta 2018. godine.