Završen prvi dio A1 lige, počinje doigravanje

16.04.2018 u 14:00

Pobjedom protiv ekipe Gradine iz Tešnja, košarkaši Gradine iz Srebrenika okončali su prvi dio prvenstva s ubjedljivom prednošću nad drugoplasiranim ekipama Radničkog iz Goražda i zeničkog Čelika.

Završen prvi dio A1 lige, počinje doigravanje

U pobjedi ekipe trenera Vladimira Mićanovića od 95:60 najveći broj poena postigao je Zlatko Golijanin 23 uz četiri trojke iz pet pokušaja, dok je Mišo Tanasilović ubacio 14 poena. 

U ekipi iz Tešnja Mevludin Bešo ubacio je tačno polovinu poena svoje ekipe (30).

Već idućeg vikenda počinje play-off za prvaka i novog člana Lige 12 KS BiH, dok iz lige ispadaju Burch iz Sarajeva i Gradina iz Tešnja, saznaje Fena.

REZULTATI 22. KOLA
JABLANICA: Turbina – Iskra 98:80 
ZENICA: Čelik – Konjic 69:56
GORAŽDE: Radnički – Igman 97:93 
SARAJEVO: Burch – Travnik Bosna Tours 80:83
TEŠANJ: Gradina – Gradina Srebrenik 60:95

Slobodan je Promo Donji Vakuf

POREDAK
Gradina Srebrenik 38 bodova (18-2)
Radnički 34 (14-6)
Čelik 33 (13-7)
Travnik BT 31 (11-9)
Konjic, Iskra i Promo Donji Vakuf 30 (10-10) 
Igman 29 (9-11)
Turbina 27 (7-13)
Burch 25 (5-15)
Gradina Tešanj 23 (3-17)


1. KOLO PLAY-OFFA (21/22. IV.):
SREBRENIK: Gradina – Travnik Bosna Tours
GORAŽDE: Radnički – Čelik 

Igra se na dvije dobijene utakmice.


Komentari (0)

Odgovor na:

NAPOMENA: Komentari na portalu odražavaju isključivo stavove njihovih autora, a nikako i stavove internet portala Sport1.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Sport1.ba zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.
Odaberi tabelu:
Liga za prvaka
1. HŠK Zrinjski 18 5 4 59
2. FK Željezničar 18 5 4 59
3. NK Široki Brijeg 14 7 6 49
4. FK Sarajevo 13 5 9 44
5. FK Radnik 10 8 9 38
6. FK Krupa 9 10 8 37
Liga za opstanak
1. FK Mladost DK 9 9 9 36
2. FK Borac 8 7 12 31
3. FK Sloboda 7 9 11 30
4. NK Gošk 8 6 13 30
5. NK Čelik 7 3 17 24
6. NK Vitez 1 6 20 9
Liga za prvaka
1. kolo
10.03
15:00
Zrinjski
Radnik
1
1
11.03
15:00
Željezničar
Krupa
1
0
11.03
18:00
Široki Brijeg
Sarajevo
1
0
Liga za opstanak
1. kolo
10.03
15:00
Mladost DK
Vitez
1
0
11.03
15:00
Borac
Čelik
0
0
11.03
15:00
Gošk
Sloboda
0
0
Liga za prvaka
2. kolo
17.03
16:00
Zrinjski
Željezničar
3
3
17.03
16:00
Krupa
Široki Brijeg
0
0
18.03
16:00
Radnik
Sarajevo
1
0
Liga za opstanak
2. kolo
17.03
16:00
Vitez
Sloboda
0
3
17.03
16:00
Čelik
Gošk
2
0
17.03
16:00
Mladost DK
Borac
2
0