Završen prvi dio A1 lige, počinje doigravanje

16.04.2018 u 14:00

Pobjedom protiv ekipe Gradine iz Tešnja, košarkaši Gradine iz Srebrenika okončali su prvi dio prvenstva s ubjedljivom prednošću nad drugoplasiranim ekipama Radničkog iz Goražda i zeničkog Čelika.

Završen prvi dio A1 lige, počinje doigravanje

U pobjedi ekipe trenera Vladimira Mićanovića od 95:60 najveći broj poena postigao je Zlatko Golijanin 23 uz četiri trojke iz pet pokušaja, dok je Mišo Tanasilović ubacio 14 poena. 

U ekipi iz Tešnja Mevludin Bešo ubacio je tačno polovinu poena svoje ekipe (30).

Već idućeg vikenda počinje play-off za prvaka i novog člana Lige 12 KS BiH, dok iz lige ispadaju Burch iz Sarajeva i Gradina iz Tešnja, saznaje Fena.

REZULTATI 22. KOLA
JABLANICA: Turbina – Iskra 98:80 
ZENICA: Čelik – Konjic 69:56
GORAŽDE: Radnički – Igman 97:93 
SARAJEVO: Burch – Travnik Bosna Tours 80:83
TEŠANJ: Gradina – Gradina Srebrenik 60:95

Slobodan je Promo Donji Vakuf

POREDAK
Gradina Srebrenik 38 bodova (18-2)
Radnički 34 (14-6)
Čelik 33 (13-7)
Travnik BT 31 (11-9)
Konjic, Iskra i Promo Donji Vakuf 30 (10-10) 
Igman 29 (9-11)
Turbina 27 (7-13)
Burch 25 (5-15)
Gradina Tešanj 23 (3-17)


1. KOLO PLAY-OFFA (21/22. IV.):
SREBRENIK: Gradina – Travnik Bosna Tours
GORAŽDE: Radnički – Čelik 

Igra se na dvije dobijene utakmice.


Komentari (0)

Odgovor na:

NAPOMENA: Komentari na portalu odražavaju isključivo stavove njihovih autora, a nikako i stavove internet portala Sport1.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Sport1.ba zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.
Odaberi tabelu:
Liga za prvaka
1. HŠK Zrinjski 21 6 5 69
2. FK Željezničar 19 6 7 63
3. FK Sarajevo 17 5 10 56
4. NK Široki Brijeg 16 8 8 56
5. FK Radnik 12 9 11 45
6. FK Krupa 10 10 12 40
Liga za opstanak
1. NK Gošk 13 6 13 45
2. FK Mladost DK 11 9 12 42
3. FK Borac 10 8 14 38
4. FK Sloboda 9 9 14 36
5. NK Čelik 8 4 20 28
6. NK Vitez 3 6 23 15
Liga za prvaka
8. kolo
05.05
16:30
Radnik
Željezničar
1
0
05.05
17:00
Zrinjski
Široki Brijeg
3
1
06.05
17:00
Krupa
Sarajevo
2
3
Liga za opstanak
8. kolo
05.05
17:00
Vitez
Borac
2
0
05.05
17:00
Mladost DK
Gošk
1
2
05.05
17:00
Čelik
Sloboda
0
2
Liga za prvaka
9. kolo
13.05
17:00
Krupa
Radnik
1
3
13.05
17:00
Sarajevo
Zrinjski
4
1
13.05
17:00
Široki Brijeg
Željezničar
3
1
Liga za opstanak
9. kolo
12.05
17:00
Čelik
Vitez
0
1
12.05
17:00
Sloboda
Mladost DK
2
3
12.05
17:00
Gošk
Borac
1
0