Bosna na Mojmilu savladala Maglaj

15.03.2017 u 19:31

Sarajevska Bosna je ugostila ekipu Maglaja u okviru 20. kola Premijer lige.

Studenti su poveli s 3:0 na početku utakmice, što je 'razbudilo' goste, koji su s pet uzastopnih golova preokrenuli rezultat. Maglaj je većim dijelom prvog poluvremena kontrolisao rezultat i održavao prednost, no Studenti ipak stižu do poravnanja u 27. minuti (12:12), a onda do poluvremena i 'okreću' rezultat na 15:13.

Bosna je odlično otvorila drugi dio, a golman Omerović je branio sjajno. Rezultat u 40. minuti glasio je 20:15 u korist domaćih. Studenti su sada bili ti koji su 'održavali' prednost, a u 50. minuti su imali 'plus četiri'. Pet minuta prije kraja rezultat je glasio 26:21 i bilo je jasno da će gostima biti potrebna neka 'luda serija' kako bi se vratili u utakmicu.

No do čuda nije došlo, Bosna je rutinski privela utakmicu kraju i slavila sa 30:23.

Bosnu su predvodili Šarenac i Travavnčić sa po sedam golova, dok je kod gostiju najefikasniji bio Abdurahmanović s pet.

RK Bosna: Čorbo, Džubur, Omerović, Korkarić, Balta 1, Zahirović 1, Šarenac 7, Alibegović 3, Memić 4, Bračković 1, Tahirović, Osmanhodžić 5, Komnenović 1, Hušić i Travančić 7.

RK Maglaj: Mehinagić 1, Omerović 4, Kendić, Alić 1, Mutapčić, Karabegović 1, Hajdić, Ridžal, Smajlović, Draškić, Abdurahmanović 5, Kadrić, Hadžihasić, Bjelobrković 4, Živanić 4 i Čičkušić 3.