Bosna u Visokom deklasirala Maglaj

10.10.2018 u 20:58

U okviru prvog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine za rukometaše Bosna Visoko je pred svojim navijačima savladala ekipu Maglaja rezultatom 36:21.

Bosna koja je jedan od favorita za osvajanje šampionata od starta meča je nametnula svoj ritam igre. Držao se Maglaj do polovine prvog dijela, ali onda Visočani do odmora pravi šest golova razlike i nakon prvih 30 minuta vodili su sa 16:10.

U nastavku meča Bosna je u potpunosti preuzela kontrolu igre, te iz minuta u minut podizala prednost, a na kraju je završilo čak 15 razlike u korist izabranika trenera Edhema Sirće.

Bosnu je do pobjede vodio sjajni Mirza Kapić koji je postigao 11 golova, a pratio ga je Kerim Čabaravdić sa sedam. I golmani Bosne večeras su imali jako dobru noć, što i broj primljenih pogodaka govori. Enes Sirčo je u prvom dijelu sakupio sedam, a Mirnes Grčo u drugom deset odbrana.

U redovima Maglaja najefikasniji je bio Goran Šarenac sa četiri pogotka.