(FOTO) Rukometaši Maglaja ubjedljivi u Kaknju

11.11.2017 u 18:50

U okviru sedmog kola rukometne Premijer lige Bosne i Hercegovine Maglaj je u dvorani kulturno-sportskog centra u Kaknju savladao istoimenu ekipu rezultatom 38:32.

Izabranici Mahmuta Obralića su već polovinom prvog poluvremena imali ozbiljniju prednost od četiri gola razlike i novi poraz Kakanjaca je bio neizbježan. Domaći rukometaši su pokušavali brzin kontrama, a najbolji igrač Kaknja Admir Purić je bio sjajno zatvoren u ovom susretu pa je limitiran na samo tri gola u prvih 30 minuta susreta. Prvi period igre je zasluženo pripao gostima koji su na odmor otišli sa šest golova razlike (13:19).

U nastavku mirnom igrom i sjajnom realizacijom u napadu gosti su održavali stećenu prednost i na kraju zasluženo slavili sa šest golova razlike. Trener Maglajlija je pred sam kraj susreta priliku za igru pružio i rezervistima koji su sjajno odgovorili zadatku na parketu i zasluženo upisali četvrti ovosezonski trijumf.

Ekipu Maglaja je do pobjede vodio sjajno raposloženi Sedžad Abdulrahmanović sa 12 golova. Sjajnu podršku imao je u Edi Mahinagiću koji je postigao 7, kao i Jasminu Omeroviču koji je postigao 6 golova. Jasmin Hadžihasić je na golu Maglaja imao sjajne 22 odbrane.

U poraženoj ekipi Kaknja najbolji su bili šesnaestogodišnji Amar Amitović i Davor Živanić sa 7 golova. Pet je postigao Nikola Jovanović ,dok je zapaženu rolu u domaćem sastavu imao i Admir Bjelopoljak sa 4 gola. Samir Lilić je briljirao na golu sa 18 odbrana, ali to nije bilo dovoljno ekipi Kaknja da upiše drugi trijumf u ovoj sezoni.

RK KAKANJ – RK MAGLAJ 32:38 (13:19)

Dvorana: KSC Kakanj, Gledalaca: 350

Sedmerci: 8(7)/2(2)