(FOTO) Vogošća u drugom dijelu slomila otpor visočke Bosne

05.05.2018 u 20:33

U okviru 24. kola Premijer lige BiH za rukometaše Vogošća je na domaćem terenu savladala visočku Bosnu rezultatom 25:23.

(FOTO) Vogošća u drugom dijelu slomila otpor visočke Bosne Foto: Didier Torche/Oslobođenje

Na otvaranju meča Vogošća je imala vodstvo, ali ne više od jednog gola razlike. Na polovini poluvremena Visočani se vraćaju i dolaze do vodstva 9:7. No, domaći tim se vraća i do kraja poluvremena pravi seriju 7:3 za 14:12 na poluvremenu.

Početkom drugog dijela kod Vogošće se razbranio Adnan Šabanović, što je njegovim saigračima dalo motiv da pojačaju u napadu. Gosti su u tim trenucima djelovali uplašeno i bezidejno, a čak i kad su imali dva igrača više na terenu nisu uspjeli da se vrate u meč.

Nije prednost Vogošće prelazila na više od četiri gola. U 58. minuti Bosna je sa dva igrača manje postigla dva gola i došla do 23:21, pa se ušlo u neizvjesnu završnicu. Ipak, do nečeg većeg nije mogla pa je konačan rezultat glasio 25:23 u korist ekipe Vogošće.