Iznenađenje na startu: Borac poražen u Gornjem Vakufu

06.10.2018 u 20:45

U prvoj utakmici prvog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine za rukometaše banjalučki Borac m:tel je kao gost poražen od novog premijerligaša Sloge (Gornji Vakuf/Uskoplje).

Kako se i očekivalo Banjalučane je dočekao pakao na tribinama,. naravno u pozitivnom smislu, jer euforija u Gornjem Vakufu/Uskoplju traje već mjesecima, otkako je Sloga osvojila titulu u Prvoj ligi Federacije BiH.

Borac je poprilično nametnuo svoj ritam na startu i imao prednost od jednog do dva gola razlike, a domaći tim uspijeva u četiri minute do kraja doći do dva gola prednosti (12:10). Ipak do kraja prvog dijela Borac uspijeva da izjednači, pa se na odmor odlazi rezultatom 12:12.

Drugo poluvrijeme proteklo je u izmjenjivanu u vodstvu, a domaći tim je u 40. minuti ponovo poveo sa dva razlike (17:15), da bi se Borac vratio i devet minuta kasnije rezultat je glasio 21:21. No, Sloga nije odustajala, iako je Borac nakon tog izjednačenja poveo.

Ponovo je tim iz Gornjeg Vakufa preokrenuo i na četiri minute do kraja imao je prednost od 25:24, te penal za dva razlike. No, najbolji igrač Banjalučana golman Bojan Ljubišić brani šut Gorana Biljake, ali do posljednje minute nije bilo golova.

Biljaka, koji je promašio penal je na 40 sekundi do kraja pogodio sa devet metara za 26:24, što je bio i konačan rezultat.