Pobjeda u direktnom duelu za titulu: Izviđač na krilima Mandića savladao Vogošću

29.04.2018 u 19:29 Piše: Emir Katana

Ekipa Izviđača je u 23. kolu rukometne Premijer lige Bosne i Hercegovine savladala ekipu Vogošće rezultatom 27:25 i došla nadomak šeste titule prvaka Bosne i Hercegovine.

Izviđač je zahvaljujući veoma dobrom Davidu Mandiću u osmoj minuti susreta došao do plus četiri, bilo je 5:1, a krilni rukometaš Skauta je postigao tri od pet pogodaka. Ipak, Vogošća se zahvaljujući Ivanu Stojanoviću vratila u igru i smanjila na 5:3 nakon čega je Izviđač postigao još dva gola preko Čuture i Mandića i ponovo došao na plus četiri, 7:3.

Poslije dva gola Izviđača uslijedila su dva pogotka gostiju koji su preko Čičkušića i Osmanhodžića ponovo došli na minus dva u 14. minuti, bilo je 7:5. Do kraja prvog dijela igralo se praktički gol za gol, pa se na poluvrijeme otišlo sa dva gola prednosti domaćih, 14:12.

Poveli su domaći 15:12 zahvaljujući golu Vasilija Kaluđerovića nakon čega je uslijedila velika serija gostiju od 4:0, pa je tako Vogošća u 36. minuti susreta došla do prvog vodstva na utakmici, bilo je 16:15. Izviđač je vratio vodstvo na svoju stranu u 40. minuti kada je Marko Vukić pogodio za 18:17.

Nedugo poslije pogodio je i Mandić i donio plus dva Skautima, bilo je 19:17 nakon čega je uslijedio pogodak Irfana Kovača, a onda je Izviđač postigao četiri uzastopna pogotka i došao do plus pet, 23:18 u 48. minuti utakmice. Vogošća se nije predavala, te je preko Geke i Pekića došla do minus tri, 23:20 što je bilo sve što su učinili gosti, pa je Izviđač slavio veliku pobjedu sa kojom su došli na korak do šeste titule prvaka Bosne i Hercegovine.

David Mandić je vodio Izviđač do pobjede sa 11 pogodaka dok je Marko Vukić dodao četiri gola, a Vasilije Kaluđerović, Petar Bubalo i Josip Ćutura su postigli po tri, a Mateo Rodin je susret završio sa dva gola.

Kod gostiju iz Vogošće najbolji je bio Benjamin Čičkušić sa 12 pogodaka, a Ivan Stojanović je susret završio sa četiri pogotka dok su Alen Geko i Spasoje Pekić dodali po dva.

Vogošća u sljedećem kolu na svom parketu dočekuje visočku Bosnu dok Izviđač gostuje kod Slavije.

Izviđač-Vogošća 27:25 (14:12)